Napriek prehre s lídrom, na finálový turnaj pôjdu z druhého miesta

Napriek prehre s lídrom, na finálový turnaj pôjdu z druhého miesta

RedakciaŠport14.6.2020

Stolným tenistkám ŠKST Ružomberok po základnej časti ženskej extraligy patrí druhá priečka so ziskom 34 bodov. Na rovnakú kótu sa dotiahli aj tretie Topoľčany, preto o konečnom poradí rozhodovalo skóre. Tabuľku, bez jedinej prehry, ovládlo Stolnotenisové centrum ŠKST Bratislava (41 bodov).

V záverečnom dvojkole Ružomberčanky najprv zdolali štvrté Malacky, keď jedine Monika Marousková stratila bod v päťsetovej dramatickej bitke. V druhom dueli nestačili na favorizované Stolnotenisové centrum – 3:6.

„Zápas s Malackami dievčatá zvládli veľmi dobre, súper však kládol väčší odpor než napovedá konečný výsledok. Prehra s lídrom tabuľky nevadí, rozhodujúcou hráčkou za stolmi bola bývalá maďarská reprezentantka Ello Vivienová, ktorá ovládla všetky tri dvojhry a výrazne svojmu družstvu pomohla tiež v štvorhre. Táto hráčka mala všetko pod kontrolou a musím priznať, že bola nad sily našich dievčat,“ hodnotil prezident a hlavný tréner ružomberského klubu Dalibor Jahoda.

Za povšimnutie stojí, že v sobotu boli k dispozícii všetky štyri kľúčové hráčky ŠKST – Dáša Šinkárová, Natália Divinská, Monika Marousková a Miriam Kršiaková. „Chcel som, aby sme všetci stretli, keďže o dva týždne nás čaká finálový turnaj extraligy. Bolo to celkom fajn, mohli sme sa porozprávať. Po dlhej súťažnej pauze boli ´baby´ celkom v pohode, samozrejme, nejaké medzery sa vyskytli. Hráčky vedie na čom majú popracovať,“ pripojil Jahoda.

Ženská extraliga za účasti najlepších štyroch tímov (STC Bratislava, ŠKST Ružomberok, ŠKST Topoľčany a MSK Malacky) vyvrcholí 27. júna v Bratislave. V semifinále Bratislavčanky vyzvú Malacky a Ružomberok si zmeria sily s Topoľčanmi. Porazené celky budú hrať o bronz a víťazi o titul.

Výsledky: ŠKST Ružomberok – MSK Malacky 6:1, Šinkárová 2, Marousková, Kršiaková a Divinská po 1, Divinská – Marousková, Ružomberok – STC ŠKST Bratislava 3:6, Šinkárová 2, Kršiaková 1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia