Národný výber si aj zahral proti Ruži

Národný výber si aj zahral proti Ruži

RedakciaŠport7.2.2020

Dnes (7. februára) slovenské basketbalové reprezentantky raňajkami v penzióne Sidorovo zavŕšili svoj ružomberský prípravný kemp.

Vo štvrtok večer v Koniarni slovenský výber odohral modelovaný zápas na tri štvrtiny proti ružomberským ženám, ktoré sa mohli oprieť aj o svoje kvarteto „báb“ z „repre“ - Radku Stašovú, Miroslavu Mištinovú, Nikolu Dudášovú a Alicu Moravčíkovú.

Ruža vyhrala 65:44, ale výsledok nebol absolútne podstatný a nebude ani v oficiálnych štatistikách. Duel mal špecifické poslanie a to naplnil. „Čo sa týka reprezentantiek, v ten deň už nás nebolo veľa, niektoré hráčky z rôznych dôvodov skôr odcestovali. Mal som však možnosť vidieť adeptky pre národný tím, vrátane dievčat, ktoré doteraz s reprezentáciou nemali žiadne skúsenosti,“ rozprával kouč žien Slovenska Juraj Suja.

Zároveň to bola vhodná zápasová konfrontácia pre Ružu, ktorá sa hotuje na finálový turnaj Slovenského pohára (14. a 15. februára) v Prievidzi. „Z klubového pohľadu bolo tiež super, že sme si mohli zahrať, keďže dievčatá nemali ani poriadny tréning. Som rád, že ´baby´ to zobrali zodpovedne, ako vážny zápas. Napokon, ak nejdete naplno, kde – čo sa môže aj stať,“ premostil Suja na svoju druhú pozíciu a to trénera ružomberských „žabiek“.

Od samotných hráčok, na začiatku ich bolo šestnásť, bolo počuť len pochvalné slová na reprezentačný blok. Dievčatá ho brali ako spestrenie prípravy a lepšie spoznanie sa navzájom. „Myslím si, že sústredenie splnilo svoj účel, osobne mám z neho príjemné pocity, Som rád, že rovnako ho vnímali aj samotné hráčky,“ dodal Juraj Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia