Nastúpia Ružomberčanky na tenisovú extraligu bez tréningu?

Nastúpia Ružomberčanky na tenisovú extraligu bez tréningu?

RedakciaŠport15.4.2021

Oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu stále hlási, že 26. apríla 2021 štartuje nový ročník tenisovej extraligy žien. Súčasťou 8 – členného pelotónu je aj družstvo TK Ružomberok. Liptovský kolektív by mal v elitnej súťaži, ktorá sa hrá vylučovacím systémom, na úvod privítať úradujúceho majstra Slovan Bratislava. Či sa tak stane, je otáznik, keďže po dlhej dobe sa len v pondelok (19. apríla) zase odomknú exteriérové športoviská, aj to maximálne pre šesť osôb.

Celé je to choré, viaceré kluby sa búria. Veď deväťdesiat percent hráčok nemohla kvôli zákazu počas zimy trénovať. Inak to bolo v Slovane, či v Piešťanoch. A my máme nastúpiť proti Bratislavčankám, ktoré využívali výnimku, trénovali, chodili tiež po zahraničí. Išlo by aj o neúctu voči dievčatám, ktoré nemali vôbec možnosť sa pripravovať, tiež voči ich zdraviu i voči nám, čo robíme okolo svojich družstiev. Hráčky sa takisto môžu veľmi ľahko zraniť. Ak sa extraliga uskutoční v pôvodných termínoch, bude to fraška. Vlani sa kvôli covidu súťaž posunula na jún a nič sa nestalo,“ rozhovoril sa nehrajúci kapitán ružomberských žien Jaroslav Taraj.

Hoci od pondelka bude už povolené trénovať, no vzhľadom na súčasné poveternostné podmienky, nebude kde. Návrat zimy odiali aj otvorenie antukových kurtov ružomberského klubu. „Na dolniakoch možno vybehnú tenistky na dobré dvorce, no na severnom Slovensku si ešte musíme počkať,“ dodal Taraj, ktorý stále dúfa, že zväz nejako zareaguje.

Ďalšie stanovené termíny: 2. kolo - 28. apríla (Ružomberok tu narazí na jedného z dvojice SPU Nitra – TK Žilina), 3. kolo – 30. apríla.

Súpiska hráčok TK Ružomberok: Hana Pektorová, Daniela Hláčiková, Romana Tarajová, Emma Karasová, Barbora Šašková, Zuzana Legerská, Barbora Birčeková, Kristína Kucbelová, Henrieta Húšťová a Frederika Tarajová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia