Natiahnu žabky bitku o finále?

Natiahnu "žabky" bitku o finále?

RedakciaŠport31.3.2023

Zajtra (1. apríla) bude ružomberská športová hala Koniareň dejiskom tretieho semifinálového duelu Niké extralige medzi domácimi basketbalistkami a Sláviou Banská Bystrica. Stretnutie má úvodný rozskok o 17. hod.

„Pumy“, keďže vedú 2:0 na zápasy, môžu spraviť posledný krok k postupu do finále, ale nemusia. „Samozrejme, že chceme urobiť všetko preto, aby séria pokračovala,“ vyhlásil tréner ružomberských žien Juraj Suja. „V prvom rade ideme bojovať. Dúfam, že dievčatá sa vrátia k výkonu z minulej soboty a že budú predovšetkým lepšie brániť ako v stredu v Banskej Bystrici,“ pokračoval kouč liptovského kolektívu.

O sile Bystričaniek, ktoré v novom roku úplne prekopali základnú päťku, niet pochýb, ale nejde o nezdolateľného súpera. „Určite využijeme poznatky o družstve súpera z predchádzajúcich vzájomných súbojoch, no bude to v prvom rade o nás. Robíme veľa chýb v obrane, neplníme základné veci a to je problém,“ pripojil Juraj Suja.

Druhý zajtrajší semifinálový zápas Piešťanské Čajky – Young Angels Košice sa začína o 18. hod. Tu sa očakáva, že domáci tím, po dvoch víťazstvách pridá aj tretie.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia