Návrat k finálovému turnaju Slovenského pohára basketbalistiek

Návrat k finálovému turnaju Slovenského pohára basketbalistiek

RedakciaŠport22.3.2021

V semifinálovom dueli Slovenského pohára ružomberské basketbalistky proti Young Angels Košice do 13. min. výrazne naklonili zápasové misky na svoju stranu (26:8), no napokon senzačne rozohranú partiu nezvládli a prehrali 61:66, keď v závere sa ocitli až na mínus desiatich bodoch – 54:64.

Mňa osobne to strašne mrzí, bolo to veľké sklamanie. Keď som videla, v akom stave sú Piešťany, ešte viac mi tejto prehry bolo ľúto, mohli sme prvenstvo obhájiť,“ rozhovorila sa kapitánka MBK Ružomberok Miroslava Praženicová.

Dvadsaťtriročná krídelníčka len ťažko hľadala príčiny straty sľubného náskoku a následného zápasového obratu. „Sama si neviem vysvetliť, čo sa zrazu stalo. Veď začali sme super. Lenže Košice sa potom rozbehli a nedokázali sme ich zastaviť. Vychádzali im protiútoky a takmer všetko im padlo aj zvonku. Najväčší problém bol v obrane, no odišiel nám takisto útok. Pod košom sa naše pivotky nedokázali vysporiadať s Jurčenkovou. Tá má síce svoju výšku, lenže neubránili sme ju ani väčšou fyzickou silou.“

Na druhý deň Ružomberok nastúpil proti Young Angels U19, aby si „povinným“ víťazstvom zaknihoval tretiu priečku. „Neviem, na čo sa vôbec tento zápas uskutočnil. Veď v Košiciach sa hralo o pohárovú trofej. Bolo to ako za trest. V nedeľu, takmer ráno a proti košickým juniorkám,“ uviedla stretnutiu, ktoré vyznelo 100:54 pre MBK, Praženicová.

„Anjelky“ vyhrali aj vo finále nad Čajkami – 54:51.

Jeden vrchol sezóny nám nevyšiel, teraz sa musíme sústrediť na ten najhlavnejší, na play-off extraligy,“ dodala Miroslava Praženicová.

Vyraďovacia časť pod domácimi košmi sa začína už v stredu, keď vo štvrťfinále Ružomberok privíta Spišskú Novú Ves.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia