Návrat k futbalovej jeseni - súťaže SzFZ (I.)

Návrat k futbalovej jeseni - súťaže SzFZ (I.)

Ján SvrčekŠport7.12.2023

Na polčasovej, v atletickej terminológii, „šachovnici“ boli futbalisti OŠK Bešeňová naozaj famózni. Do štvrtoligovej edície 2023/2024 vykročili dosť biedne, keď sa chvíľku potácali aj na hranici zostupového pásma, no napokon „zimujú“ na 3. mieste s 22 – bodovým ziskom (7 víťazstiev – 1 remíza – 5 prehier), pričom iba o tri „bodíky“ vykopali menej ako druhý Makov.

Po piatich kolách Bešeňovci "kňučali" na troch bodov a so štyrmi prehrami. Tým sa však ich mizéria naplnila a nastal úžasný zlom. V ďalších „majstrákoch“ vyšiel OŠK naprázdno iba raz, v Príbovciach (1:2). Na začiatku boli aj mierne obavy, či sa mužstvo nebude brodiť v spodných vodách a bojovať o záchranu. Na tréningoch všetko fungovalo, bez problémov, lenže chalani to nedokázali preniesť do zápasov, chýbal potrebný transfer medzi týmito dvomi činnosťami. No potom nastal úplný zlom a zrazu bolo všetko inak. Mužstvu sa začalo dariť a body pribúdali,“ vrátil sa k štartu sezóny hrajúci bešeňovský kouč Jozef Kapláň. „Samozrejme u nás vládne maximálna spokojnosť. Takýto záver jesene nemal v súťaži žiadny tím, ani líder tabuľky.“

V posledných šiestich dueloch Bešeňová „vykopala“ 16 bodov. „Keď prišlo zranenie v 5. kole v Medzibrode, začal som sa viac venovať trénerskej práci. V pozícii hráča som asi trochu inak videl dianie na ihrisku. Zameral som sa aj na herný štýl. Mojou snahou bolo vždy súperov niečím prekvapiť. Na hrot som vytiahol z obrany vysokého stopéra Adriána Bartoša. A následne sme neprehrali ani jedno stretnutie. Aďo vpredu dokáže podržať, dobre sklepnúť i predĺžiť loptu. Takto sme našli útočníka, možno nie rýchleho, ale rozumného, ktorý vie správne zareagovať,“ objasňoval malé "vstanie z mŕtvych" Kapláň. „Ja som vypadol, nie vždy bol k dispozícii ani náš najskúsenejší a mimoriadne dôležitý hráč Štefan Zošák. Takže klobúk dole pred chlapcami, čo napokon dokázali,“ dodal očividne spokojný šéf bešeňovskej lavičky.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia