Návrat k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (I.)

Návrat k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (I.)

Ján SvrčekŠport18.12.2023

Predchádzajúci súťažný ročník futbalisti TJ Máj Černová v najvyššej liptovskej súťaži zavŕšili na 8. mieste a o spokojnosti nemohla byť žiadna reč. V aktuálnej sezóne mužstvu z ružomberskej mestskej časti patrí pred zimnou prestávkou (bez väčšiny zápasov 13. kola, ktoré boli kvôli počasiu odložené na jar), vedúca pozícia s 25 – bodovým nástrelom (7 víťazstiev – 4 remízy – 1 prehra), pred Ludrovou a Važcom. Tieto tímy získali po 23 bodov.

"Áno, pohľad na tabuľku je pekný, ale mohol byť ešte krajší. Mrzia ma niektoré zbytočné remízy. Z aktuálnej vedúcej pozície určite máme radosť a o to viac, že sa v kabíne vytvorila výborná parta a držíme spolu," vyhlásil mladý, len 24 - ročný tréner Jakub Kudlička, ktorý v lete prevzal černovský tím.

Vstup do sezóny mala TJ Máj trochu rozpačitý. Po šiestich kolách bola na desiatich bodoch (2 víťazstvá - 4 remízy). Potom sa rozbehla, ako dobre namazaná mašina. Mužstvo vyhralo štyri zápasy v rade, lenže napokon si nulu v kolónke prehier neudržalo, keď v predposlednom kole "puklo" v Ľubeli (1:3). Na záver Černovci zdolali Hybe 3:0.

Tréningová dochádza, či morálka, sú v takejto súťaži zväčša až neriešiteľnou "Achillovou pätou" u viacerých mužstiev, no v Černovej to absolútne neplatí, ba naopak. "Našou hlavnou devízou je, že chalani stále makali a v hojnom počte sa stretávali na tréningoch. Vždy nás bolo okolo pätnásť, no niekedy aj dvadsať. Za všetkým je tréningový proces. A ten v klube skvele funguje. Lenže, ani v Černovej to tak predtým nebolo. Keď ma tamojší funkcionári Slavomír Tkáč a Ján Rojček, oslovili, jednoznačne chceli zmenu. Očakávali, že ako mladý tréner prinesiem dačo nové do mužstva. Samozrejme, teší ma, že chalani radi chodia na tréningy, že sa im naša spoločná práca páči," odkrýval čo - to z pozadia aktuálneho líderského postavenia J. Kudlička. "Stavali sme hlavne na dobrej defenzíve. Jeseň potvrdila, že vzadu máme veľmi dobrých hráčov. Nuž a príležitosť dávame aj našim mladíkom, dorastencom. Sú to chalanoch ktorí v Černovej ťahajú ´áčko´ i svoj mládežnícky tím."

Inú ambíciu, ako potvrdiť jesenné prvenstvo aj na konci súťažného ročníka, Černová nemôže mať. "Náš cieľ je jasný, avšak aj do jarnej časti pôjdeme pokorne, s rešpektom. Myslím si, že v prvom rade našimi najvážnejšími súpermi budú Dúbrava, Važec a Ľubeľa. Avšak aj Liptovské Sliače sa tlačia hore a takisto môžu zamiešať karty." uzavrel Jakub Kudlička.

Foto: autor, facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia