Návrat k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (II.)

Návrat k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (II.)

Ján SvrčekŠport19.12.2023

Futbalisti OŠK Ludrová súťažný ročník 2023/2024 v ôsmej lige otvorili domácou remízou s Liptovskými Sliačmi (3:3), potom vyhrali v Hrboltovej (4:2), ale hneď na to doma dostali nepríjemnú facku od Dúbravy - 0:3. Neskôr sa ukázalo, že to bola aj jediná prehra v jesennej časti. V aktuálnej tabuľke patrí mužstvu druhá priečka s 23 bodmi (6 víťazstiev - 5 remíz - 1 prehra), s dvojbodovým odstupom na prvú Černovú.

V predchádzajúcej sezóne Ludrovci do posledného kola boli v hre o majstra Liptova. V záverečnom zápase potrebovali na primát zdolať Palúdzku. Rozhodujúci duel však skončil egálom 1:1 a z prvenstva a z postupu do VI. ligy sa tešil reprezentant z mikulášskej mestskej časti.

Napriek vydarenému futbalovému roku, v lete v Ludrovej nevládol prílišný optimizmus, skôr boli obavy. "Sami sme trochu prekvapení, ako to napokon dopadlo. Dvaja kľúčoví hráči Juraj Záchej a môj syn Radovan Kmeť, ktorí odišli pracovne do Brna, avizovali, že už nebudú na zápasy chodiť. Tiež ďalší chalani rozmýšľali podobne. Napokon bolo všetko inak. Mužstvo zostalo pokope, až na odchod Marka Kučeru do Švošova. V takomto zložení nemáme v tejto súťaži žiadny problém. Našou silnou stránkou bola vyrovnanosť kádra. Okrem Juraja Zácheja, nemožno hovoriť o dákych individualitách. Kolektív je úplne rovnocenný. Keď aj niekto chýbal, mal ho kto zaskočiť a na výkone mužstva to nebolo vidno," konštatoval tajomník OŠK Ludrová Pavol Kmeť.

Za povšimnutie stojí, že na súperových ihriskách zverenci trénera Martina Chmelu rabovali, keď získali 16 bodov (5 - 1 - 0), no v tabuľke zostavenej len z domácich zápasov im patrí až 10. mieste s biednymi siedmimi bodmi (1 - 4 - 1). "Neviem si to vysvetliť. Predtým sme boli doma silní, tri roky chlapci na vlastnom ihrisku neprehrali. A teraz mužstvo trojbodovo zvládlo akurát jediné stretnutie, s Liptovskou Kokavou, ktorá v tom čase bola na poslednom mieste," krútil hlavou P. Kmeť.

Druhý tím tabuľky sa pýši aj najlepším kanonierom súťaže, 12 - gólovým Lukášom Lazíkom. "Tento hráč dlhodobo patrí medzi najlepších strelcov v siedmej lige. Ide tiež o poctivého a skvelého chalana," podotkol ludrovský funkcionár.

Už teraz je isté, že OŠK na jar nemôže rátať so Záchejom, ktorý po poslednom "majstráku" odišiel na ročnú stáž do Írska. "Mužstvu bude veľmi chýbať, všetko sme hrali cez neho. Aj taktiku musí teraz tréner zmeniť. Uvidíme, či sa nám podarí späť stiahnuť Kučeru," dodal Pavol Kmeť.

Foto: facebook OŠK Ludrová

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia