Návrat k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (IV.)

Návrat k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (IV.)

Ján SvrčekŠport21.12.2023

Futbalisti OŠK Lisková jesennú časť VII. ligy ročníka 2023/2024 zavŕšili na 7. mieste so sedemnástimi bodmi (5 víťazstiev - 2 remízy - 5 prehier) a so skóre 27:30.

V dedine šport a futbal zvlášť, v poslednom období prešli značnými turbulenciami. Prestal fungovať výbor a pri futbalovom "áčku" po 6. kole skončil tréner Rudolf Grom. A tak všetku zodpovednosť na svoje plecia zobral Štefan Mihaľov, ktorý už aj v minulosti "koženú" v obci ratoval. "Situácia v OŠK bola veľmi divná, chalani však chceli hrať, tak som sa, aj s pár ľuďmi toho chytil. V prvom rade som chcel udržať futbal v Liskovej, čo sa podarilo. Lebo mohlo to skončiť i katastrofálne," uviedol 44 - ročný Mihaľov, ktorý stále figuruje aj na hráčskej súpiske a dodal: "Teraz už máme aj dočasného šéfa OŠK. Je ním Pavol Mojš."

Lisková po troch kolách mala na svojom konte jedno víťazstvo (nad Lúčkami - 2:0) a dve prehry (v Černovej - 1:2 a v Ľubeli - 1:4). Potom mužstvo potiahlo päť zápasov s bodovými ziskami, aj s tromi víťazstvami. "Bolo to tak striedavo oblačno, čiže dobré i zlé výkony. Výrazne sa však pod naše výsledky podpísali zranenia. Tým trpela kvalita. Keď vypadli viacerí kľúčoví hráči, bolo to jednoznačne cítiť. Aspoň že mal kto nastúpiť, keďže vďaka vlastným chlapcom máme dosť široký káder. Asi v troch zápasoch boli moje výhrady i k prístupu mužstva. Celkove doterajšej časti sezóny dávam trojku," hodnotil 12 - kolový úsek Mihaľov.

V závere, po sľubnej pasáži, Liskovci dva razy prehrali, doma s Ludrovou (4:8) a v Liptovskej Kokave (2:3). "S Ludrovou to bol divoký zápas, čo hostia vystrelili, to skončilo v našej sieti. Stretnutie v Kokave sa ťažko komentuje. Hralo sa na blate, síce rovnaké podmienky mali, čo sa týka terénu, aj domáci. Navyše, trochu nás cvičil aj rozhodca. Ťažko sa však hrá, keď vám vypadne päť-šesť chalanov zo základnej jedenástky, a to bol ten prípad. Dokonca aj ja, hoci tiež nie fit, som musel nastúpiť," konštatoval Š. Mihaľov.

Všimli sme si, že ani jedno stretnutie neodohral obávaný liskovský zakončovateľ Patrik Kubala. "Bol po operácii kolena. Takže vedelo sa, že s ním nemôžeme rátať, že mužstvo sa musí bez neho zaobísť. Už však začal trénovať. Keď sa vráti, určite budeme silnejší," objasnil dlhšiu hráčovu absenciu aktuálny kouč prvého mužstva i člen novovytvorenej správnej rady OŠK.

Momentálne hlavný ťahúň je odhodlaný realizovať vlastné predstavy ako ďalej s futbalom v obci. "Mám svoje vízie, aj čo sa týka mládeže, na ktorej sme vždy v Liskovej stavali, i dospelých. A mužstvo tvorí perfektná partia a chalani sú šikovní. Je na čom stavať," uzavrel Š. Mihaľov.

Foto: facebook OŠK Lisková

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia