Návrat k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (VI.)

Návrat k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (VI.)

Ján SvrčekŠport23.12.2023

Na desiatej priečke v siedmej lige zimujú futbalisti ŠK Iskra Hrboltová s 12 - bodovým ziskom (3 víťazstvá - 3 remízy - 6 prehier), pri skóre 23:25.

"Máme síce o bod viac, ako vlani po jeseni a len po dvanástich zápasoch, no z predchádzajúcej sezóny sa chlapci nepoučili a nenadviazali na výkony z jarnej časti. Mužstvo zase malo zaspatý úvod a tak bolo treba manko dobiehať. V prvých kolách sme sa trápili v obrane, potom ale nastalo zlepšenie. Aj strelecky sa nám začalo viac dariť. Netajím, čakal som, že budeme vyššie. Máme naviac, lenže bez tréningov to nejde. Celkove dobré výkony striedali slabšie. Bohužiaľ, výsledky zápasov v náš neprospech boli ovplyvnené tiež rozhodcami. Cítili sme veľkú krivdu," rozhovoril sa, dnes už bývalý tréner ružomberskej mestskej časti Milan Krivoš.

Hrboltová doslova stvrdla v štartovných blokoch a po štyroch zápasoch mala v tabuľke akurát štyri prehry. Potom prišiel prvý "egál", v derby zápase v Černovej - 2:2 a vzápätí premiérový trojbodový triumf nad Lúčkami (5:0). "Už počas prípravy a po prvom ´majstráku´ sa uskutočnili osobné pohovory s celým mužstvom. Chalani si totiž neuvedomovali, že čo nás čaká. Ale až časom to zabralo. Niektorí hráči boli dokonca na odchode, no podarilo sa nám ich udržať a káder stabilizovať. V úvode to vyzeralo dosť hrozne, ale postupne prišlo herné zlepšenie a tiež výsledky. Lenže, začali úradovať rozhodcovia. To mužstvo brzdilo nielen bodovo, no tiež po psychickej stránke," vysvetľoval M. Krivoš.

Od piateho do ôsmeho kola Iskra potiahla celkom slušný osembodový "lauf". Potom zase trochu vypadla z rytmu a jeseň "zapichla" víťazstvom nad Liptovskou Lúžnou (3:2). "Mrzí ma remíza (2:2) v Lubeli, keď vyrovnávajúci gól sme dostali v nadstavenom čase z vymyslenej penalty. Jednoznačne tri body nám ušli doma s Liskovou (1:2), keď na šance stretnutie vyznelo 12:3 pre nás. V jeseni mužstvo nepodržal ani môj syn Andrej, ktorý dvakrát videl červenú kartu. Iných hráčov by si však za také priestupky, rozhodcovia nedovolili vylúčiť. Oni proste išli po mne a po synovi," vravel ďalej doterajší hrboltský kouč.

Na jar už však Milan Krivoš nebude šéfovať lavičke futbalistov TJ Iskra. "Tak som sa rozhodol. Nechcem to chlapcom kaziť, aby kvôli mne sa na nich išli rozhodcovia vybúriť. Po jesennej časti som sa s ´áčkom´ rozlúčil. Naďalej bude pri doraste a chcem klubu pomáhať tam, kde bude treba. Čo sa týka ďalších ambícií, podľa mňa Hrboltová nemá čo robiť v boji o záchranu. Mužstvo má na viac," uzavrel na jednom poste končiaci, ale neodchádzajúci futbalový činovník.

Foto: facebook OŠK Lisková

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia