Návrat k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (VII.)

Návrat k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (VII.)

Ján SvrčekŠport24.12.2023

Futbalisti OŠK Liptovská Lúžna súťažný ročník 2023/2024 VII. ligy otvorili v Liptovskej Kokave víťazstvom 4:1. Vtedy určite nikto by si ani nepripustil, že zároveň išlo aj o posledný trojbodový nástrel. A tak Lúžňania po (výsledkovo) katastrofálnej jeseni s ôsmimi bodmi držia v rukách polčasového "Čierneho Petra".

"Keďže pre chlapcov boli prednejšie kadejaké oslavy, ´chaty´ a futbal zostal na poslednom mieste, takto sme skončili. Stalo sa aj to, že jeden hráč v deň keď sme hrali v Iľanove, oslavoval dvadsať rokov a na svoju akciu stiahol chlapcov zo základnej zostavy. O tréningovom procese ani nehovorím, ten bol nulový," rozprával očividne znechutený Peter Cárach, ktorý mužstvo viedol v doterajšej časti sezóny. "Hráči si na ihrisku robili, čo chceli, bez môjho vedomia si menili posty a podobne. Pred predposledným zápasom proti Liptovským Sliačom (0:4), som spravil hráčsku schôdzu, ktorá bola veľmi kritická. Od duše som všetkým povedal, čo si myslím. Aj to, že miesto toho, aby ich zaujímalo, čo sa deje na ihrisku, oni riešia výbor, sami by chceli robiť zostavu, dokonca hlasovať o tom, ktorých hráčov máme mať."

Dosť naštvaný P. Cárach prezradil aj jednu totálnu absurditu z predchádzajúcej sezóny: "Ešte keď mužstvo viedol Karol Hrnčiar, chlapci do jedného mu odbojkotovali naplánovaný tréning na štvrtok a sami sa dohodli na tréningu v piatok, kde prišli dvanásti. To už naozaj bola hanba."

Šesť prehier síce nie je až tak veľa, ale chýbali víťazstva. Päť remíz prinieslo len päť bodov. Pätnásť strelených gólov, keď najviac tri dal stredopoliar Michal Targoš, hovorí o ofenzívnej mizérii. "Ani jeden zápas doma sme nevyhrali. S Liskovou dokonca bod mužstvo ratovalo, keď ešte dvadsať minút pred koncom prehrávalo 0:3. Boli zápasy, v ktorých sme mali aj prevahu, takisto šance, lenže nenašiel sa žiadny zakončovateľ. Určite to súvisí aj s tým, že keď sa netrénovalo, hráčom chýbal kontakt s loptou a potom aj istota. Niektorí prišli len raz za dva týždne na zápas," objasňoval ďalej dôvody aktuálnej poslednej priečky 55 - ročný kouč, ktorý v minulosti ako hráč prešiel viacerými futbalovým adresami aj vo vyšších súťažiach.

"Keď tri dni pred štartom súťaže vyhodili Karola Hrnčiara, povedal som, že pomôžem. Ďalej však pri takomto mužstve nemienim pôsobiť. Skončil som. O to viac súčasné postavenie mrzí, že aktuálny káder má futbalový potenciál, aj na piatu-šiestu priečku. Lenže je to o hlavách, o prístupe, o disciplíne," uzavrel Peter Cárach.

Foto: facebook 1. OFC Liptovské Sliače

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia