Návrat k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (VIII.)

Návrat k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (VIII.)

Ján SvrčekŠport27.12.2023

Najlepším tímom z okresu Ružomberok v ôsmej lige je TJ Sokol Komjatná. Nováčikovi súťaže patrí tretia priečka s 29 bodmi (9 víťazstiev - 2 remízy - 1 prehra), pri jednoznačnom skóre 43:11.

"V porovnaní s deviatou ligou nedošlo k žiadnej obmene kádra. Chceli sme byť, čo najvyššie a ´oťukať´ sa medzi novými mužstvami. Keďže zatiaľ sa mužstvu darí, je našou ambíciou zabojovať o postup. Siedma liga by bola taká ideálna súťaž. Určite by sme sa v nej nestratili," uviedol hrajúci tréner a s jedenástimi presnými trefami (zatiaľ) piaty najlepší kanonier ôsmej ligy Samuel Lacko.

Štrnásťčlenný pelotón vedie bez prehry, s 34 - bodovým ziskom Liptovský Ján, len o skóre pred Prosiekom, no ten má o zápas viac než ostatné dva tímy z prvej trojky. "Liptovský Ján je silný, stiahol aj hráčov z Beňadikovej, kde futbal padol. Mužstvo počas celej jesene potvrdzovalo svoju kvalitu, ale nevzdávame sa. Dúfam, že dobre sa pripravíme na jar a možno ešte aj prinesieme niekoho do kádra," vravel ďalej S. Lacko.

Pri našom rozhovore sme nadhodili aj jedinú prehru, a to hneď v 2. kole v Liptovskej Ondrašovej, navyše rozdielom triedy (1:4). "Aj také veci život prináša. Deň pred zápasom sa viacerí hráči zúčastnili na mojej svadbe. Potom veľa toho ani nepospali a všetko sa odrazilo na ihrisku. Navyše do Ondrašovej sa cestovalo v oklieštenej zostave, tiež bezo mňa. Čo chalani vraveli, tak sme mali aj nejaké šance," objasňoval menší výbuch S. Lacko a na margo dvoch remíz pripojil: "V Liptovskom Jáne sme boli vďační za bod. Posledné stretnutie s Prosiekom mohlo skončiť aj inak než 1:1. Viedli sme 1:0, no chcelo to pridať druhý gól, veď šance na to boli. Tým sme asi trochu urazili futbalovú šťastenu a hostia dve minúty pred koncom vyrovnali."

Foto: facebook TJ Sokol Komjatná

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia