Návrat k futbalovej jeseni - súťaže SsFZ (II.)

Návrat k futbalovej jeseni - súťaže SsFZ (II.)

Ján SvrčekŠport8.12.2023

V IV. lige futbalistom TJ Družstevník Liptovská Štiavnica po „polčase“ patrí dvanásta, čiže tretia priečka od chvosta, s 12 – bodovým nástrelom (3 víťazstvá – 3 remízy – 7 prehier).

Kým vlani v lete to v dedine vyzeralo aj na najhorší scenár, veď na prvý „majstrák“ do Bešeňovej mužstvo vôbec nevycestovalo, lebo Družstevník nebol schopný vyskladať ani základnú jedenástku (prehral kontumačne 0:3), teraz už takéto šoky sa nediali, ale aj tak z jesene prevládajú zmiešané pocity. „Od začiatku som mal dosť hráčov, a tak neboli obavy, že sa v sobotu alebo v nedeľu na zápas nenazbierame. To bolo v poriadku, lenže s výsledkami a s našim postavením v tabuľke vôbec nemôžem byť spokojný. Bolo dosť stretnutí, ktoré sme stratili našou mladíckou neskúsenosťou a menšom hráčskou kvalitou,“ skonštatoval pri pohľade späť hrajúci štiavnický tréner, niekdajší, aj prvoligový futbalista Peter Hoferica.

Štart do sezóny mal Družstevník katastrofálny. Po piatich zápasoch bolo mužstvo bez bodu a so skóre 1:12. V 6. kole sa Štiavničania (konečne) dočkali víťazstva, keď zvládli domáci duel proti Medzibrodu (2:1) a prišiel blok s dvomi výhrami a trom remízami. „Vtedy som chlapcov povzbudil, že verím, takúto sériu potiahnu až do konca, no prišla prehra v Badíne (0:2). Bola trochu smoliarska, ale vo výbornom zápase, keď domáci ukázali naozaj vysokú futbalovú kvalitu. O týždeň na to sa vyhralo nad Čadcou (3:1) a na záver v dohrávke 7. kola sme prehrali na blate v Bešeňovej (1:3),“ hodnotil ďalej P. Hoferica.

Príliš úzkym miestom štiavnického mužstva bola koncovka. V trinástich zápasoch len deväť strelených gólov. Dvakrát skóroval Ján Mihálik a potom nasledujú už iba siedmi jednogóloví muži. „Celú jeseň mužstvu chýbal dobrý strelec, zakončovateľ, ktorý by dokázal rozhodovať zápasy. Nemali sme vpredu hráča, na ktorého by sme sa mohli spoľahnúť. Šance, sme si vypracovali, no treba podotknúť, že nebolo ich veľa, ale hráči ich nepremieňali. Určite, zišiel by sa nám kanonier. Uvidíme, či v zime sa podarí získať zakončovateľa, alebo budeme musieť prebudiť niekoho z našich doterajších hráčov. Niektorí mladíci majú značný potenciál zlepšovať sa a je iba na nich ako s tým naložia,“ doložil Peter Hoferica.

Foto: facebook TJ Krásno nad Kysucou

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia