Návrat k futbalovej jeseni - súťaže SsFZ (III.)

Návrat k futbalovej jeseni - súťaže SsFZ (III.)

Ján SvrčekŠport12.12.2023

Prvý Bobrov (29 bodov), druhá Bytča (27), tretí Švošov (26). Takto vyzerá čelo tabuľky V. ligy Stredoslovenského futbalového zväzu, skupiny Sever. OŠK Švošov, ktorý v ročníku 2022/2023 s 10 – bodovým náskokom ovládol šiestu ligu, aj na vyššom futbalovom poschodí bol až do predposledného kola lídrom tabuľky. V jesennom finiši ale „stvrdol“, v záverečných troch získal už len dva body (v Rosine 0:0 a doma so Žabokrekmi 2:2), pričom prvú polovicu sezóny zavŕšil s dosť pálivou fackou v Čiernom – 1:4.

Myslím si, že všetci v klube sú spokojní s našim aktuálnym umiestnením. Trochu sa aj čakalo, že eufória po postupe a nováčikovský elán budú hrať v náš prospech. Nechcem byť neskromný, ale rátali sme s hornou polovicou tabuľky. Teraz však môžem povedať, že keby sme mali o jedného-dvoch hráčov viac, naša bilancia mohla byť ešte lepšia. V druhej polke jesene a zvlášť v posledných kolách, nás dosť kváril úzky káder. Nemožno opomenúť ani fakt, že medzi piatou a šiestou ligou je veľký rozdiel. Tu v jeseni, až na Liptovský Hrádok, nebol slabší súper,“ konštatoval švošovský kouč Michal Poništ.

Švošov hneď pri štarte sezóny nálepku nováčik nechal niekde v kúte šatni. Mužstvo doma rozobralo do skrutky Diviaky (6:0) a potom pridalo ďalších päť víťazstiev. Na začiatku všetko fungovalo, chlapcom sa vyhýbali zranenia, či iné zdravotné problémy. Určite to boli aj plody dobrej letnej prípravy, zodpovedného prístupu k tréningovému procesu. Za päť zápasov sme nestratili ani bod, takisto veľavravné bolo skóre 2:3,“ hodnotil ďalej M. Poništ.

Potom prišiel prvý zádrh dovtedy dobre namazaného stroja, domáci skrat proti Turzovke – 1:4. „Vyhrávalo sa 1:0, pričom chlapci mali dosť príležitostí, aby súperovi odskočili aj o tri góly. To sa nestalo, naopak hostia z ojedinelého útoku vyrovnali. My sme naďalej jednoznačne išli za tromi bodmi, no Turzovka nás vytrestali z protiútokov,“ vysvetľoval prvé zaváhanie M. Poništ. Chalani sa však z tohto výsledku otriasli a v ďalších dvoch kolách naplno zabodovali - v Oravskej Jasenici (2:1) a na vlastnom ihrisku proti Bobrovu (2:1). Nuž a o samotnom závere sme sa už zmienili.

Akou cestou pôjde švošovská „kožená“ ďalej, teraz ťažko povedať. Momentálne ešte neviem, či budem pri mužstve pokračovať aj na jar. Je to päťdesiat na päťdesiat. Na konci decembra mám stretnutie s predsedom OŠK Dušanom Roštekom,“ dodal, trochu tajuplne, Poništ.

Foto: facebook OŠK Švošov

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia