Návrat k futbalovej jeseni - súťaže SsFZ (IV.)

Návrat k futbalovej jeseni - súťaže SsFZ (IV.)

Ján SvrčekŠport13.12.2023

Už pred začiatkom sezóny som vyhlásil, že po lanskom druhom mieste, by sa teraz patrilo skončiť na prvom. Zatiaľ tento plán mužstvo napĺňa, hoci vedieme len o skóre pred Palúdzkou. Zvlášť ma teší, že chlapci ani jeden zápas neprehrali,“ konštatoval pri pohľade späť tréner OŠK Renop Liptovská Teplá Ján Kovalčík.

Teplania v sezóne 2021/2022 sa z „okresu“ vykatapultovali do šiestej ligy. V nej ako nováčik skončili s 10 – bodovým odstupom za víťazom B skupiny OŠK Švošov. Na novej ligovej adrese OŠK Renop desať zápasov vyhral a tri remizoval (v Bystričke 2:2, v Belej 0:0 a na záver doma s Chlebnicami 1:1), keď ho zdobí tiež famózne skóre 53:11. Bývalý prvoligista Mário Almaský, ktorý v lete prestúpil do Liptovskej Teplej z Bešeňovej, skóroval 18 – krát a tróni aj na čele streleckej tabuľky.

Nový súťažný ročník kolektív otvoril impozantne, šiestimi trojbodovými nástrelmi v rade. Až potom prišiel prvý "egál". Do Bystričky kvôli pracovným povinnostiam nemohol s mužstvom vycestovať brankár Jozef Žiaran. V Belej išlo o dohrávku v piatok, preto mužstvo nebolo kompletné. S Chlebnicami sa hralo na katastrofálnom ihrisku. Na hracej ploche bolo blato, voda. To nebol ani futbal, skôr boj,“ podotkol J. Kovalčík k „egálovým“ výsledkom.

Za povšimnutie stojí, že Liptovská Teplá druhý raz za sebou v Slovnaft Cupe „vyfasovala“ účastníka najvyššej súťaže, vlani Ružomberok a teraz Žilinu. „Aj kvôli Slovenskému poháru sme sa chceli dostať do ´kraja´. So Žilinou sa prehralo len tesne 1:2, teda do konca sme žili. K predvedenému výkonu nám zagratuloval aj majiteľ MŠK Žilina Jozef Antošík. Bol to ďalší futbalový sviatok pre obec," zdôraznil tamojší kouč.

Všeobecne je známe, že Liptovská Teplá stavia hlavne na skúsenostiach svojich hráčov, a to platilo aj počas jesene. "Pravidelne sa snažíme mužstvo dopĺňať futbalistami z vyšších súťaží. Vždy je to hráč do základnej zostavy. Avšak, začalo sa u nás aj pravidelne trénovať, chlapci sa stretávali jedenkrát do týždňa. Avšak, nechcem to zakríknuť," doložil Ján Kovalčík.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia