Návrat k futbalovej jeseni - súťaže SsFZ (V.)

Návrat k futbalovej jeseni - súťaže SsFZ (V.)

Ján SvrčekŠport14.12.2023

Futbalisti OŠK Likavka majú za sebou katastrofálnu jeseň. Mužstvo uzatvára B skupinu VI. ligy so štyrmi bodmi (1 víťazstvo - 1 remíza - 11 prehier), tiež s hrozivým skóre 4:54. "Už pred začiatkom súťaže som vravel, že, čo sa týka hráčskeho kádra, na túto súťaže nemáme. Chalani však chceli šiestu ligu hrať," rozhovoril sa Miroslav Hlinka, jeden z dvoch likavských trénerov (druhým je Michal Huba). "Bolo nás málo, chýbala konkurencia, polovica hráčov je neskúsených. Navyše hneď v úvode sa nám zranil Michal Gallo, taký harcovník nám potom v obrane veľmi chýbal. Chlapci nechodili na tréningy, preto na zápasy nemohli byť ani pripravení. Sedem hráčov v šiestej lige nemá, čo hľadať. Inkasovali sme strašne veľa lacných a rýchlych gólov. Keď sa prehrávalo 0:1, ešte chalani bojovali, no pri ďalšej lopte v našej sieti už automaticky rezignovali. Boli sme radi, že sa vôbec jesenná časť dohrala. Nerátal som, že ešte aj ja budem musieť nastúpiť."

Na úvod Likavka sa doma rozišla s bezgólovou remízou s Trstenou, potom nasledovali tri prehry a v 5. kole víťazstvo nad Vavrečkou (2:0). Ďalej už nepribudol žiadny bodový skalp. "Vavrečka bola veľmi slabým súperom, úplne nemohúca smerom dopredu. Ten zápas sa dal aj vyššie vyhrať," vravel ďalej M. Hlinka, ktorý ešte spomenul stretnutia, čo sa mohli reálne, napriek jesennej biede, predsa lepšie zvládnuť: „Hneď v prvom kole s Trstenou sme mali získať tri body a nie jeden. Podľa mňa, ušlo nám tiež stretnutie s Turčianskou Štiavničkou, hoci sa prehralo 0:4, ale priebeh nebol taký jednoznačný a aj súper hrateľný. V predposlednom kole s Nižnou, keď sme prehrali 1:2, víťazstvo malo zostať doma.

Napriek doterajšej extra diéte pod hradom Likava to ani len neuvažujú zabaliť. "Nechceme vypadnúť, tabuľka dole je dosť nahustená. Napríklad na predposlednú Vavrečku strácame iba dva body, na tretiu od konca Nižnú štyri... Potrebujeme však získať zopár hráčov. Priniesť dáku kvalitu je v našich podmienkach skôr nereálne. Obzeráme sa po chlapcoch, ktorí budú mať chuť bojovať a aspoň o dačo budú lepší než tí, čo hrávali v jeseni." doložil Miroslav Hlinka.

Foto: facebook FC 34 Palúdzka

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia