Návrat k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návrat k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport17.1.2022

Futbalistom OŠK Ludrová v najvyššej liptovskej súťaži po jeseni patrí šiesta priečka so šiestimi víťazstvami, tromi remízami a štyrmi prehrami (skóre 22:17), pričom len o tri body zaostávajú za treťou Družbou Smrečany/Žiar.

My sme spokojní, aj keď boli nejaké herné a výsledkové výkyvy. Bodov máme dosť, je to v pohode. Keď sa na to pozriem zo širšia, za posledné obdobie mužstvo podávalo asi najvyrovnanejšie výkony,“ uviedol tajomník ludrovskej „koženej“ Pavol Kmeť.

Tradičný účastník šiestej ligy súťaž otvoril dvomi prehrami (v Liptovských Sliačoch – 2:3 a v Liptovskej Teplej – 1:3), no potom potiahol úctyhodnú šnúru deviatich kôl bez prehry, s bilanciou šesť víťazstiev a tri remízy. „Áno bol to veľmi pekný úsek. Vidno bolo, že chlapci aj k tréningom pristupovali zodpovedne. Ani začiatok sezóny nebol zlý, v oboch zápasoch vonku sme domácim mužstvám boli vyrovnaným súperom. Len výsledkovo tieto stretnutia nevyšli,“ pokračoval P. Kmeť.

Jesenný program Ludrová zavŕšila dvomi nulami – v Hubovej 1:3 a doma s Ľubeľou 2:4. „Zo všetkých zápasov ma najviac škrie ten v Hubovej, ktorý mužstvo podcenilo a tým skončila krásna šnúra. Domáci sa trikrát dostali na našu polovicu a trikrát skórovali. My sme vtedy boli druhí a Hubová posledná. Ak by sa tento duel zvládol, určite aj posledný s Ľubeľou by bol iný. Žiaľ, v závere jesene už sa chlapci prestali stretávať na tréningoch a dole išla aj životospráva,“ posťažoval sa ludrovský funkcionár.

Keď mužstvo šliapalo momentálne piaty Liptovský Ján sfúklo 5:0. „Bolo to asi najlepšie stretnutie. Vyšlo nám všetko. Vysoko by som zaradil aj zápas s Palúdzkou (2:0). Ani s Ľubeľou celkový výkon nebol zlý, no mužstvo nezachytilo úvod,“ vravel ďalej P. Kmeť.

Kolektív, ktorý vedie tréner Martin Chmela je veľmi mladý, ale má aj svoju kvalitu. „Určite sa môžeme v tabuľke posunúť vyššie, veď rozdiely sú tam minimálne, všetko závisí od toho ako sa hráči budú schádzať na zápasoch a na tréningoch. Sám som zvedavý, ako to bude fungovať, keďže v tíme máme kopec študentov,“ dodal miestny futbalový tajomník.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia