Návrat k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návrat k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport10.1.2022

Na čele najvyššej súťaže Liptovského futbalového zväzu zimuje OŠK Renop Liptovská Teplá s 31 – bodovým ziskom (10 víťazstiev – 1 remíza – 2 prehry), pri skóre 31:14. Aktuálny líder získal o dva body viac ako druhá Ľubeľa. Tretia Družba Smrečany/Žiar stráca sedem bodov.

Sme spokojní, veď mužstvo je prvé. Mrzia akurát dva stratené body po bezgólovej remíze v Černovej, ten zápas sa mal zvládnuť. Na druhej strane treba priznať, že dosť nám pomohlo kontumačné víťazstvo nad Liptovským Jánom, na ktorý nevieme zahrať. Súper vtedy mal hráčov na svadbe. Avšak herne to vždy nebolo bohviečo, v troch-štyroch zápasoch sme tri body skôr vydreli,“ konštatoval pri pohľade na jesennú časť tréner Teplanov Ján Kovalčík.

OŠK Renop dvakrát vyšiel naprázdno, pri rozbehu súťaže v Liskovej (1:5) a u svojho najväčšieho rivala, v Ľubeli (1:2). „V Liskovej išlo o totálny výbuch, za ktorým bolo viac faktorov. V prvom rade absencia nášho brankára a opory Tomáša Laka. Keďže nemáme náhradu medzi žrde, musel zaskočiť predseda klubu Silvo Turčok, avšak ani chalani mu nepomohli. Za stavu 0:0 mohol mužstvo do vedenia dostať Miroslav Bobek, no penaltu zahodil nielen na prvý, ale i druhý pokus, keď rozhodca ju dal opakovať. V Ľubeli zase poriadne zakiksoval obranca Jozef Martoň, ktorý už v 37. min. sa dal hlúpo vylúčiť. Dohrávali sme desiati, napriek tomu bol to v poli vyrovnaný zápas, žiaľ, v závere sme inkasovali druhý, napokon rozhodujúci gól,“ objasnil vystúpenia s bodovou nulou J. Kovalčík.

Liptovská Teplá disponuje pravdepodobne najväčšou kvalitou kádra v súťaži, avšak chalani, až na malé výnimky, sa dokázali zísť len na „majstrák“. „Mali sme iba štyri, či päť tréningov za celú jeseň. Hráči ťažia predovšetkým z predchádzajúcich skúseností z vyšších súťaží. Je však prirodzené, že bez tréningov nemôžu držať niekdajšiu výkonnosť. Akurát v zime si viacerí chlapci chodia zahrať do telocvične, a na umelú trávu v Černovej,“ vravel ďalej. J. Kovalčík.

Dedina túži po celkom primáte v šiestej lige, lenže, či by v prípade splnenia tejto méty išla aj prihláška do piatej ligy, momentálne nevedno. „Ja osobne si veľmi želám vyššiu súťaž v Liptovskej Teplej. Ak by sa podarilo súťaž vyhrať, konečné rozhodnutie bude na klube a na hráčoch,“ dodal Ján Kovalčík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia