Návrat k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návrat k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport9.1.2022

V Slovnaft Cupe sa futbalisti OŠK Likavka pochlapili, keď zvládli dve prekážky (najprv doma zdolali Rosinu 1:0, potom aj treťoligovú Liptovskú Štiavnicu 2:1), a stroskotali až na Dolnom Kubíne (2:5), avšak vstup do V. ligy mužstvu nevyšiel. Boli to síce len najtesnejšie prehry (v Oravskej Jasenici 1:2, s Bystričkou 1:2 a vo Vavrečke 2:3), no po troch zápasoch Likavka v tabuľke svietila bez jediného bodu. Vtedy po vzájomnej dohode v OŠK skončil tréner Peter Dubovec a "mančaft" prevzal Ivan Dittrych.

Situácia bola zložitá. Chlapci mali síce za sebou pekné výsledky v Slovenskom pohári, ale v ´majstrákoch´ neuhrali ani bod. Boli ich treba jednoznačne naštartovať. Zvládli sme hneď najbližšie stretnutie s Lieskom (3:1), čo bol veľmi dôležitý zlom. Sami chalani sa presvedčili, že vedia hrať futbal a dokážu aj bodovať,“ rozhovoril sa I. Dittrych.

V ďalších kolách Likavka pridala pätnásť bodov za päť víťazstiev, keď dve chlapci dosiahli v samotnom finiši – s Turčianskou Štiavničkou (4:1) a v Dlhej nad Oravou (4:2). „Áno, to nám veľmi pomohlo, aby sme sa v tabuľke posunuli vyššie,“ pritakal šéf lavičky.

Kolektív spod hradu Likavka sa napokon vyšplhal až na veľmi peknú šiestu priečku (s osemnástimi bodmi). „Škoda problémového zápasu s Trstenou (3:5), za ktorý nám po skončení súťaže, kvôli údajnej inzultácii rozhodcu, odrátajú tri body. Keby sme tento duel zvládli, mužstvo by bolo na 21 bodoch bolo by som s mojou etapou úplne spokojný. Teraz je to tak na osemdesiat percent. Dosiahli sme viaceré solídne výsledky. Náš herný prejav bol však dosť kolísavý, všetko záviselo od toho, v akom zložení sme nastúpili. Napríklad na zápas do Važca sa takmer nevycestovalo. Hlavne ja som nechcel ísť, veď nemal kto hrať. Napokon sme siahli po štyroch dorastencoch. Bola z toho prehra 1:5 a dovtedy bezbodový Važec sa práve na nás chytil.“

Bývalého ružomberského futbalistu zvlášť škrie mizerná tréningová morálka chalanov, hoci má i objektívne dôvody. „Utorkové tréningy som bol nútený úplne zrušiť, keďže nikto nechodil. Slabé sú aj piatky, zväčša da schádza len päť-šesť hráčov. Akurát na jednom tréningu som mal jedenásť chalanov. Takže moju koncepciu môžem mužstvu vštepovať viac – menej len pred samotnými zápasmi.“

Ivan Dittrych si v prvom rade želá zvýšiť počty hráčov na tréningoch a tiež vhodné doplnenie kádra. „Vrátiť by sa nám mali dvaja maródi. Čo sa týka posilnenia, uvidíme, čo sa podarí,“ dodal likavský kouč.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia