Návrat k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

Návrat k jesennej časti v regionálnych futbalových súťažiach

RedakciaŠport25.1.2022

Futbalisti 1. OFC Liptovské Sliače sú v šiestej lige po jesennej časti na 8. mieste so šestnástimi bodmi (5 víťazstiev – 1 remíza – 7 prehier) a so skóre 25:23.

Pokojne sa dalo získať o nejakých deväť bodov viac. Zvlášť ma mrzia prvé zápasy vonku, v ktorých mužstvo zbytočne body postrácalo. Po úvodnom domácom víťazstve nad Ludrovou (3:2), chlapci strašne slabý výkon podali v Žiari (0:2), úplne zbytočná bola prehra v Liptovskom Jáne (3:4). Doma s Liptovskou Kokavou mužstvo malo kopec šancí, kým súper len nejaké dva protiútoky a vyhral 2:1. V poslednom kole sme vlastnou chybou v závere prišli o bod u vedúceho tímu tabuľky Liptovskej Teplej (1:2). Škoda týchto strát. Súťaž je vyrovnaná, každý si môže trúfnuť na každého a pre náš mladý káder, akýkoľvek ´bodík´ je dobrý,“ začal svoj pohľad do prvú polovicu sezóny 2021/2022 sliačanský tréner Roman Plávka.

Keď mal R. Plávka vypichnúť duel, ktorý jeho tímu najlepšie vyšiel, jednoznačne zaň označil stretnutie 9. kola s Černovou (4:0). „Bolo to po našej zlej sérii, po troch prehrách. Pred týmto zápasom som chalanom povedal, že ak domáci súboj nezvládneme, ocitneme sa vo veľmi nepríjemnej situácii. Napokon to bol zápas, ktorý sa mužstvu vydarilpo všetkých stránkach. Aj morálka bola na vysokej úrovni.“

Najlepším strelcom 1. OFC je Erik Mikulec so siedmimi „trefani“. V polovici súťažného ročníka 2019/2020, ktorý sa napokon pre pandémiu nedohral, bol však v tom čase 17 – ročný Mikulec na kóte devätnástich gólov. „Vtedy Erik trénoval a hrával za nás i za dorast, kde získal dôležité sebavedomie, ktoré si priniesol aj do ´áčka´. Keď skončil strednú školu, začal pracovať, tiež chodiť na brigády do lesa a už sa nevenoval toľko futbalu ako predtým. Prestal si aj veriť a veľa šancí zahodil. Verím, že jar, po zimnej príprave, bude mať lepšiu,“ vravel ďalej tréner Liptovských Sliačov.

Hráči 1. OFC už opäť trénujú. „Začali sme s prípravou, ale je to zložité. Štyria chlapci robia na zmeny, piati chodia do školy, traja pracujú mimo Ružomberského okresu. Takže schádzame sa siedmi-ôsmi, pričom raz prídu jedni, potom zase druhí. Chceme ale urobiť všetko preto, aby dedina mala pokojnú futbalovú jar, aby sa mužstvo udržalo v strede tabuľky,“ dodal Roman Plávka.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia