Návrat k mestskej lige v malom futbale

Návrat k mestskej lige v "malom futbale"

RedakciaŠport3.2.2020

Pri záverečnom vyhlásení výsledkov 3. ročníka Ružomberskej futsalovej ligy (RFL) tretíkrát pohár pre víťazný tím preberal Matúš Čačo, kapitán Teplanov, ktorí zlatý hetrik dosiahli pod novým názvom Legendaris**.

Žiaľ, na 99 percent bol to pre mňa aj posledný ročník. Ešte v 4. kole mi pri jednoduchom vyhodení lopty rupol bicepsový sval. Takže s najväčšou pravdepodobnosťou sa už budem venovať len rozhodovaniu,“ vysvetľoval 32 – ročný gólman halového majstra dolného Liptova, ktorý vyšiel z ružomberskej futbalovej liahne a chytával hlavne na okolí – v Liptovskej Lúžnej, v Černovej, vo Švošove, v Liptovskej Teplej a naposledy v Hrboltovej. „Opäť sme potvrdili, že sme najlepší. Samozrejme, prehra (4:7) v poslednom zápase so Sokolovňou škrie, no chvalabohu, že prišla až teraz, keď o všetkom bolo rozhodnuté. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch práve Sokolovňa bola našim veľkým rivalom, no vždy sme ju zdolali,“ pripojil 32 – Ružomberčan, ktorý od roku 2017 je aj arbitrom Liptovského futbalového zväzu.

Druhá priečka patrila partii Golden Boys. „Vlani sme skončili desiati, teraz druhí, takže spokojnosť. Na každú sobotu sme sa tešili, vždy sa na Klačno prichádzalo s ambíciou vyhrať najbližší zápas. Škoda, že sme na úvod nezdolali Legendaris**, mohli sme im cestu za obhajobou skomplikovať. Potom prišla naša víťazná šnúra, no záverečné dve kolá už neboli podľa predstáv. Z druhého miesta sa určite tešíme, veď liga mala vysokú športovú úroveň. Legendaris** si zaslúžili primát, sú to skúsení chalani, ktorí už majú spolu dačo odohrané,“ vravel 19 – ročný Samuel Tkáč, kapitán „Zlatých chlapcov.“

Ešte pod hlavičkou FK Sokoli boli pri premiére tretí a vlani so záhlavím Ružomberok v pohybe štvrtí. Teraz ako FK Nebuď blázon druhý raz dosiahli na bronz. „Z roka na rok je súťaž vyrovnanejšia, viac – menej každý na každého si môže trúfnuť. Opäť sme pre slabšiu dochádzku mali začiatok herne i výsledkovo kostrbatý a potom sme dobiehali manko. O rok sa pokúsime potrápiť aj Teplanov, túžime zaútočiť na prvenstvo. Ja osobne si už zimu bez futsalu ani neviem predstaviť. Pre aktívnych hráčov, ktorých sú azda tri štvrtiny, je to bonus v príprave na jar,“ povedal pre náš portál za „bláznov“ Ľubomír Ďaďo.

Prvý raz sa medzi účastníkov zaradila partia Ako chcete, ktorá v Ľubochni zorganizovala už dva halové turnaje názvom Got Cup. „Každý z chalanov musí byť len vďačný za takýto formát. Pre registrovaných futbalistov je to skvelé spestrenie zimy,“ rozprával Tadeáš Lacko z tímu Ako chcete, ktorému pri konečnom účtovaní patrila „zemiaková“ pozícia. „Málokedy sme boli kompletní, na to sa doplatilo. Väčšina našich hráčov je zamestnaná v Bratislave a domov prichádzajú raz za tri týždne. Určite urobíme nejaké zmeny v ´mančafte´ a o rok bude šliapať za titulom.“

Ružomberskú futsalovú káru ťahá trojica mužov, ktorá ju aj spustila – Erik Kendera, Ľubomír Kubáň a Ján Rojček. „Všetko opäť do seba zapadlo. Záujem o RFL je stále vysoký, o čom svedčí jedenásť mužstiev. Sme radi, že náš projekt je jednoznačne úspešný. Myslím si, že aj z hľadiska časového obdobia pre všetkých vyhovujúci. Mužstvá sa vyrovnávajú, dovolím si povedať, že ligu sme posunuli o ďalší level vyššie. Veľké poďakovanie patrí riaditeľovi ZŠ Klačno Mojmírovi Šrobárovi, ktorý nás už druhýkrát prichýlil,“ hodnotil Ľ. Kubáň. Hoci na konci zaznievali iba slová chvály, J. Rojček spomenul aj jeden neduh. „Niekedy prílišné ambície jednotlivcov či mužstiev sa pretavujú do značnej nervozity, až agresivity na ihrisku. Samozrejme, k futbalu patria emócie, ale nemožno zabúdať, že proti sebe hrajú priatelia a dôležitejšie je zdravie, než za každú cenu streliť gól. S tým sme sa v minulosti nestretávali. Ako organizátorov, ktorí RFL venujeme svoj voľný čas, nás takéto vybočenie mrzí, hoci ide o jediné mínus. Tento trend, za ktorým je pár jednotlivcov, svojim spôsobom spustila inzultácia rozhodcu Tomášom Chovancom. A verím, že sa vrátime do starých koľají."

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia