Návrat k pohárovému zápasu Ružomberok - Dunajská Streda (1:3)

Návrat k pohárovému zápasu Ružomberok - Dunajská Streda (1:3)

RedakciaŠport8.4.2021

Zázraky bývajú, no teraz sa žiadny nestal. Dunajská Streda pristúpila k zápasu maximálne zodpovedne. My tiež, ale v trochu pozmenenej zostave. Aj jedenástka, ktorá nastúpila v prvom polčase, mala moju dôveru, no pre niektorých chlapcov to bolo trochu veľké sústo. Pri skladbe mužstva som sa snažil tak rozložiť minutáž, aby sme pošetrili hráčov, ktorí pred pár dňami prekonali covid. Navyše, všetci dobre vieme, čo je teraz pre Ružomberok prioritou. Nie ´pohár´, ale zvládnutie nadstavbovej skupiny Fortuna ligy o udržanie a na to sústredíme všetky svoje sily,“ vrátil sa k stredajšiemu osemfinálovému stretnutiu Slovnaft Cupu MFK Ružomberok – DAC Dunajská Streda (1:3), hlavný kouč mužstva spod Čebraťa Ján Haspra.

Duel vo Zvolene v drese MFK otvárali aj mladíci, viac – menej debutanti v tíme Luka, Luterán a Macejko. Takisto do základu sa netuctovo dostali Kubík a Boďa. „Po polčase sme prehrávali 0:2, to ale ešte nebola definitíva. Vedeli sme, že v druhej ´polke´ prídu na ihrisku skúsenejší chalani, s väčšou zápasovou praxou. Tá štyridsaťpäťminútovka bola slušná, len škoda inkasovaného tretieho gólu, ten nás potom zabrzdil,“ pripojil Haspra.

Dunajská Streda lepšie zvládla pohárovú „bitku“, potvrdila rolu favorita a zaslúžene je v štvrťfinále. „Určite každý videl, že DAC pôsobil omnoho sebavedomejšie než my. Hráči si viac verili, čo výrazne zavážilo. Preto Dunajská Streda skrotila ťažké lopty, tie sa k nej aj odrážali. Čo sa týka nás, bolo cítiť, že nie sme v poriadku a v pohode. Nemôžeme ale nad tým plakať. Treba sa zase odraziť a do ďalších stretnutí ísť naplno, so srdcom i s väčším nasadením,“ vravel ružomberský stredopoliar Marek Zsigmund. „V prvom polčase zväčša súper mal loptu na svojich kopačkách, ale dobre sme bránili, nepúšťali sme DAC dáko do šancí. Mrzieť nás musí šesťminútovka, keď padli dva góly. Nebol to ešte výsledok, ktorý by sa nedal zmeniť, lenže už sa nám nepodarilo vrátiť do zápasu," doplnil Zsigmund.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia