Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - IV. liga

Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - IV. liga

Ján SvrčekŠport2.7.2024

Futbalisti TJ Družstevník Liptovská Štiavnica štvrtoligovú púť zavŕšili na predposlednom 13. mieste s 22 – bodovým ziskom (5 víťazstiev – 7 remíz – 14 prehier) a so skóre 25:45, keď o tri body získali viac ako Tvrdošín na úplnom konci tabuľky a o tri menej než Makov tretí od konca.

Po skončení sezóny všetko nasvedčovalo, že „Čierny Peter“ zostane len Tvrdošínu, no všetko je nateraz inak. „Stredoslovenský futbalový zväz, hoci v rozpore sú súťažným poriadkom, do IV. ligy zaradil Oravské Veselé, ktoré sa neprihlásilo do III. ligy,“ uviedol štiavnický hrajúci tréner Peter Hoferica. Podľa našich informácií ešte Družstevník vyvíja aktivity, aby zvrátil aktuálne rozhodnutie, ktoré nemá v ničom oporu.

Čo sa týka súťažného ročníka 2023/2024, Hoferica si myslí, že jeho partia mohla získať viac bodov a byť v tabuľke vyššie. „Mužstvo odohralo veľa zápasov, keď na ihrisku nebolo horším tímom, pričom nezaostávalo ani pri pohľade na šance, na reálne možnosti skórovať, lenže chýbal nám rozdielový hráč. Typ takého futbalistu, ktorý aj jednu ´gólovku´ dokáže premeniť. Našimi najlepšími zakončovateľmi boli obrancovia, takže už to o mnohom svedčí,“ hodnotil šéf lavičky. Najlepší strelec Adrián Omasta dal štyri góly, Samuel Macko a Pavol Nemček po tri. Veru, veľká strelecká mizéria.

Liptovská Štiavnica mala dosť remíz (sedem), no čo sa týka prehier, často išlo len o tesné výsledky Chlapci na ihrisku nevyzerali zle. Neboli sme žiadnym fackovacím panákom, aj s mužstvami, ktoré skončili oveľa vyššie sme dokázali odohrať vyrovnané partie. O nejakých výbuchoch možno hovoriť azda len v dvoch-troch prípadoch,“ vravel ďalej P. Hoferica a trochu kriticky sa dotkol tréningovej dochádzky: „Bola slabšia, čo sa potom prejavilo i v niektorých stretnutiach, keď hráčom ubúdali sily a zároveň chýbala aj väčšia herná istota, pri prihrávkach, či v koncovke.“

Ak sa nič nezmení, pričom už žije len minimálna nádej, Liptovskú Štiavnicu čaká V. liga.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia