Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - IV. liga

Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - IV. liga

Ján SvrčekŠport1.7.2024

Futbalisti OŠK Bešeňovej vo svojej druhej sezóne v štvrtej lige skončili na piatej priečke so 41 – bodovým ziskom (12 víťazstiev – 5 remíz – 9 prehier), čím zopakovali umiestnenie zo súťažného ročníka 2022/2023, keď mali status nováčika.

Bešeňovci súťaž ani zďaleka neotvorili optimálne, skôr naopak. Po piatich kolách mali len tri body za jedno víťazstvo. Potom ale nastal zlom a keď mužstvo jeseň zavŕšilo 16 – bodovým ziskom zo šiestich zápasov, patrila mu v „polčasovej“ tabuľke tretia pozícia.

Na jar, po remíze so Staškovom (1:1), OŠK naplno zabodoval v Makove (3:0), ale potom prišli štyri kolá bez víťazstva a s dvomi prehrami (doma s Kováčovou – 0:2 a v Krásne nad Kysucou 0:2). No vzápätí aj návrat na bodovú vlnu. „Skoro celá druhá polovica jesennej časti, bola vynikajúca. Po zimnej prestávke, výsledky mužstva tak trochu pripomínali hojdačku. Chalani dokázali zvládnuť zápasy vonku, keď si zo súperových ihrísk priviezli tri víťazstvá. Aj zo štadióna favorizovaného Kysuckého Nového Mesta, ktoré skončilo na druhej priečke, tiež z Tvrdošína a Makova. Lenže doma sa len dvakrát vyhralo, pričom bolo veľa remíz,“ rozhovoril sa hrajúci kouč štvrtoligistu z Ružomberského okresu Jozef Kapláň.

Veru, v druhej „polke“ sezóny mužstvo dlho čakalo na domáci trojbodový nástrel. Až tri kolá pred koncom zaznel v bešeňovskej šatni víťazný pokrok, keď chalani zdolali Stráňavy (1:0). Na záver ešte rozbili Čadcu – 6:2. „Na jar sa ukázalo, že chlapcom sa ťažšie hrá na vlastnom ihrisku. Vonku to bolo iné, keďže súper potreboval tvoriť. My sme v domácom prostredí sa vždy snažili byť dominantní a šliapať za víťazstvom. No nebolo to jednoduché,“ vysvetľoval J. Kapláň, ktorý kvôli zraneniu (ešte v 5. kole) bol viac šéfom lavičky, ako hrajúcim trénerom.

Aj keď mužstvo sa nevyhlo nejakým výkyvom, v dedine vládne maximálna spokojnosť. „Jednoznačne môžem povedať, že sme dosiahli vynikajúci výsledok, veď štvrtá liga je veľmi vážna súťaž. Samozrejme, odohrali sa aj slabšie zápasy, tiež zlé, no jednoznačne prevažujú pozitíva. Nemožno totiž obísť fakt, že je to tím, čo sa ešte stále dáva dokopy a dopĺňa mladými hráčmi, ktorí len získavajú štvrtoligové skúsenosti. Dôležité je, že chalani začínajú veriť tomu, čo sa im snažím dostať do hláv. Pre mňa tabuľkové postavenie nie je až takou prioritou. Keby aj Bešeňová skončila vyššie, no chlapci by nenapredovali, tak to by ma viac mrzelo,“ dodal Jozef Kapláň.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia