Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VI. liga

Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VI. liga

Ján SvrčekŠport4.7.2024

V prvej sezóne, po postupe, futbalisti OŠK Renop Liptovská Teplá skončili v VI. lige na druhom mieste, s mínus desiatimi bodmi na prvý Švošov. Hneď po skončení súťažného ročníka 2022/2023 tréner Teplanov Ján Kovalčík vyhlásil, že v novej edícii súťaže, bude jediný cieľ, a to získať primát.

Po jeseni OŠK Renop „zimoval“ na špici tabuľky, no len o skóre pred druhou Palúdzkou. Tej napokon ušiel o sedem bodov, keď definitíva padla už tri kolá pred koncom. Liptovská Teplá vykopala 65 (21 víťazstiev – 5 remíz – 0 prehier), keď v jej kolónke vyčnievalo aj senzačné skóre – 101:22.

Chlapci vytýčený plán splnili fantastickým spôsobom. Vždy u nás bola skvelá partia, čo je základ. Takisto sa pravidelne darí mužstvo vhodne dopĺňať. Akurát chýba tréningový proces, čo je o Teplej tiež známe. Ťažíme hlavne zo skúseností hráčov,“ zdôraznil J. Kovalčík. Víťaz B skupiny VI. ligy má vo svojom strede aj suverénne najlepšieho kanoniera súťaže, 32 – gólového Mária Almaského.

Či sa však v dedine bude chodiť na piatu ligu, ktorú si vybojovala, aj v tejto chvíli je ťažko povedať. Na našom portáli sme už informovali, že výkonný výbor Stredoslovenského futbalového zväzu mužstvo vylúčil zo všetkých svojich súťaží, keďže OŠK nemal v uplynulej sezóne žiadne mládežnícke družstvo. Včera boli vyžrebované súťaže Liptovského futbalového zväzu a tu už Teplania poznajú svoj program 2024/2025 v siedmej lige. Museli sme sa prihlásiť do ´okresu´, lebo napokon by sa mohlo stať, že obec bude úplne bez futbalu. Avšak v prihláške bola poznámka, že s našim vyradením zo strany Stredoslovenského futbalového zväzu nesúhlasíme. Dorast sa nám rozpadol, no bola to iba o jedna sezóna. Automaticky nás vyškrtli tiež zo Slovnaft Cupu. Dnes išlo odvolanie na jeho športovo-technickú komisiu SsFZ. Napokon o všetko bude musieť rozhodnúť až odvolávacia komisia Slovenského futbalového zväzu,“ objasnil nám aktuálny stav Ján Kovalčík.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia