Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VI. liga

Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VI. liga

Ján SvrčekŠport5.7.2024

V súťažnom ročníku 2022/2023 futbalistom OŠK Likavka patrila v VI. lige desiata priečka, keď vyskladali 30 bodov (9 – víťazstiev – 3 remízy – 14 prehier), pri skóre 40:54.

To bol ešte celkom príjemný pohľad na tabuľku. V predchádzajúcej sezóne Likavka po piatich kolách mala štyri body. Nič moc, ale ani žiadna tragédia. Vtedy asi nikto v klube nečakal, že do zimnej prestávky už žiadny „bodík“ nepribudne. Po prvej polke takisto hrozivo vyzeralo skóre – 4:54.

V jeseni OŠK viedla dvojica Miroslav Hlinka – Michal Huba. Prvý menovaný to napokon zabalil a tak na jar pokračoval len Huba. Úzky káder, bez žiadúcej kvalitu viac – menej sezónu len dohral. V 17. kole Likavka doma zdolala Blatnicu 3:2, a to bolo všetko, čo si pripísala do pozitívnych štatistík. Na druhej strane prišli aj poriadne facky – vo Vavrečke 0:9, doma s Palúdzkou 0:6 a na konci v Bystričke 1:13. Takže konečná vizitka je nasledovná – 7 bodov (2 – 1 - 23) a skóre – 15:111.

Našim najväčším problémom bol nedostatok hráčov. Sezóna sa začínala s veľmi úzkym kádrom. K tomu sa priradili ešte zranenia. Vypadli hráči z defenzívy, nemali sme ani útočníka, o čom svedčí minimum strelených gólov. Netajím, po jeseni už bol jediný plán sezónu dohrať. Veď v prípade odhlásenia sa, by Likavka musela začínať úplne od najnižšej súťaže. To si ani neviem predstaviť. Na jar však chalani hrali relatívne dobre, lenže chýbali výsledky,“ konštatovala šéfka „koženej“ pod hradom Likava Daniela Bubniaková.

Mužstvo spadlo do „okresu“, ale v OŠK z toho žiadnu tragédiu nerobia. V nižšej súťaži sa chcú zase nadýchnuť a robiť futbal hlavne pre potešenie. „Futbal v Likavke pokračuje. Veď v športe to tak chodí, raz ste hore, raz dole. Jednoznačne budeme stavať na vlastných hráčoch a myslím si, že ich v dostatočnom počte dáme dokopy. Domáci bude aj tréner. Šiesta liga sa bez peňazí nedala hrať. Keďže mi hráčom neplatíme, nevyšli ani v zime zámery mužstvo doplniť,“ doložila D. Bubniaková.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia