Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VI. liga

Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VI. liga

Ján SvrčekŠport28.6.2023

Futbalisti OŠK Švošov s desaťbodovým náskokom ovládli B skupinu VI. ligy Stredoslovenského futbalového zväzu a pre dedinu vybojovali v jej histórii najvyššiu súťaž. Mužstvo získalo 67 bodov (22 víťazstiev – 1 remíza – 3 prehry), pri skóre 81:23.

Michal Poništ, tréner: „Hlavne fanúšikovia mali obavy, čo bude s futbalom v obci. Mužstvo naraz opustilo sedem hráčov, vrátane hrajúceho trénera Tadeáša Lacka, ktorý so sebou stiahol i ďalších štyroch Komjaťancov. Dvaja chalani skončili s futbalom. Mali sme však šťastnú roku pri dopĺňaní kádra. Za našim úspechom je individuálna kvalita hráčov. Z nich sa vybudoval silný ´mančaft´. Vždy je to tiež o hlavách, o prístupe. Ak hráč v zápase odovzdá všetko, čo je v ňom, maximálne sa obetuje a nechá na ´placi´ srdce, tak príde aj odmena. Kostru tvorili chalani, ktorí sú zo Švošova, prípadne z blízkeho okolia, pričom mnohí už dlho hrávajú spolu. Snažili sme sa o aktívny futbal, keď osobitný dôraz bola kladený na perfektnú defenzívu. Išlo o to, aby sme my súperovi vnútili svoj štýl.“

Najviac gólov: Š. Žiara 27, Dauda 20, Soumar 8.

Nováčika OŠK Renop Liptovská Teplá možno označiť za šťuku tabuľky. Druhá priečka s 57 bodmi (18 – 3 – 5), pri skóre 62:25, je parádnym výsledkom.

Ján Kovalčík, tréner: „Nečakali sme, že mužstvo skončí tak vysoko. Teraz neviem, či vyššia súťaž je tak slabá, alebo my sme boli takí dobrí. V každom prípade, chlapci dosiahli krásny výsledok. Náš kolektív, okrem Švošova, ktorý bol jednoznačne najlepší a zaslúžene postúpil, každého iného súpera zdolal. Ani so Švošovom však nešlo o dáke jednoduché partie. Celkove viac sa nám darilo na vlastnom ihrisku, doma je len doma. Čo sa týka tréningového procesu, všetko zostalo, žiaľ, viac – menej po starom. Tréningové jednotky by sa dali zrátať na prstoch dvoch rúk. Chalani v prvom rade ťažili zo svojich skúseností. No v závere už bolo vidno, že majú toho dosť, že tréningy chýbajú. Avšak silou voôle sme mimoriadne vydarenú sezónu dotiahli do konca.

Najviac gólov: Sališ 12, Matula 10, Milan 7.

Desiata priečka patrí OŠK Likavka – 30 bodov (9 – 3 – 14), skóre 40:54. Pod hradom Likava po jeseni skončil, na vlastnú žiadosť tréner Ivan Dittrych a mužstvo prevzali Miroslav Hlinka a Michal Huba.

Miroslav Hlinka, tréner: „Chlapci sa pomalšie rozbiehali, keď značné problémy im robila ofenzíva a koncovka. Preto neprichádzali ani výsledky, taktiež chýbala pozitívna nálada. Neskôr sme začali strieľať góly a vyhrávať. Tým sa vrátilo sebavedomie a hneď bolo vidno, že chalanov futbal oveľa viac baví. K mužstvu sme s kolegom prišli niekedy v januári, pričom naša šéfka Danka Bubniaková ma už predtým oslovila. Prehovoril ma Michal Huba, aby sme to sprobovali. Dáke obavy z jari neboli, vedel som, čo v týchto chlapcoch sa skrýva. Lenže zápasy nemohli ťahať len dvaja-traja, ale celý tím. Snažili sme sa dať väčší priestor i mladým hráčom. Keď za celkove obzriem za jarnou časťou, môžem vysloviť spokojnosť. Hlavne záver súťaže ma potešil.“

Najviac gólov: Volf 12, R. Šimo a M. Pindura po 7.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia