Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VII. liga

Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VII. liga

Ján SvrčekŠport6.7.2024

V súťažnom ročníku 2022/2023 futbalisti TJ Máj Černová v najvyššej liptovskej súťaži skončili na 8. mieste, čo pre vedenie klubu bolo sklamaním.

Do sezóny 2023/2024 mužstvo vykročilo pod novým, aj hrajúcim trénerom Jakubom Kudličkom. Po jeseni TJ Máj viedla 14 – členný pelotón s dvojbodovým náskokom pred Ludrovou a Važcom, a tak s jarnou časťou sa v ružomberskej mestskej časti spájali tie najsmelšie ambície. Lenže druhá „polka“ futbalového roka Černovcom, z rôznych dôvodov, nevyšla podľa predstáv a postupové plány zostali nenaplnené. Mužstvo s 52 bodmi (16 víťazstiev – 4 remízy – 6 prehier), skončilo druhé o štyri body za novým účastníkom V. ligy Partizánom Ľubeľa.

Hoci počas odvetnej časti mali Černovci nejaké výkyvy, ich nádej na zisk titulu majstra Liptova žila takmer až do poslednej chvíle. Tri kolá pred koncom boli na špici tabuľky s plus dvomi bodmi na svojho najväčšieho rivala, lenže potom v „šesťbodovej“ bitke na svojom trávniku podľahli Ľubeli 1:3 a následne a nečakane, „pukli“ aj v Hybiach (1:2). V tej chvíli už bolo všetko vymaľované.

Máme mladé mužstvo, ktoré postupne kvôli zraneniam opúšťali jeho lídri. Hneď na začiatku vypadol najlepší hráč Patrik Vierik, pričom musel podstúpiť operáciu kolena. Potom si Matúš Kútnik zlomil nohu. Ďalej k maródom, pribudol stopér Matej Vorčák. Nuž a vážne zranenie postihlo aj mňa. Naši mladíci sú šikovní, ale ešte im chýbajú skúsenosti z ťažkých zápasov. Samozrejme, tým netvrdím, že sa nedalo uhrať aj viac bodov. Avšak, nič sa nedeje, ideme ďalej pracovať a o titul sa pokúsime získať v najbližšej sezóne.“ Takto odkryl najväčšie patálie odvetnej časti J. Kudlička.

Odchovanec ružomberského futbalu, ktorý pod Čebraťom dvakrát naskočil aj do zápasov našej najvyššej republikovej súťaže, v TJ Máj zažil, po zdravotnej stránke, najťažšiu etapu vo svojej kariére, a to v zápase 23. kola v Lúčkach, keď skončil v nemocnici. „Pri vysokej lopte sme išli dvaja do súboja. Došlo k nejakému k drgnutiu, no keď som dopadol na zem, tak mi prasklo v kolene. Nešlo však u žiadnu chybu protihráča. Koleno nevydržalo a diagnóza odkryla zlomenú píšťalu v kĺbe,“ uviedol 25 – ročný muž, ktorý, po nevyhnutnom operačnom zákroku, ešte stále sa musí spoliehať na barle.

Top plán síce Černovcom nevyšiel, ale pri pohľade späť J. Kudlička nebol vôbec zatrpknutý, skôr naopak. „Keby niekto pred štartom súťaže vyhlásil, že do poslednej chvíle sa bude hrať o postup, tak ľudia by mu verili. Veď vlani mužstvo skončilo ôsme a predtým, po vypadnutí z krajskej súťaže, sa tu zachraňovala siedma liga. Najdôležitejšie je, že v Černovej funguje skvelá partia, že chalani chcú trénovať a futbal ich baví.“

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia