Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VII. liga

Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VII. liga

Ján SvrčekŠport7.7.2024

Toto bola posledná šanca vyhrať súťaž, pretože niektorí hráči, čo mužstvo ťahali, už možno skončia. Titul bol našim cieľom od začiatku sezóny. Pred rokom nám víťazstvo v súťaži uniklo pätnásť sekúnd pred koncom posledného domáceho stretnutia proti Palúdzke (1:1). Žiaľ, ani teraz to nevyšlo. Keď zo zostavy vypadli viacerí chalani pre zranenia, alebo z iných dôvodov, bolo to vidno. Napríklad stred poľa sme riešili len s chlapcami, ktorí tam predtým vôbec nehrávali, konštatoval tajomník OŠK Ludrová Pavol Kmeť.

Ludrovci skončili tretí s 50 – bodovým ziskom (14 víťazstiev – 8 remíz – 4 prehry), čo bolo o šesť bodov menej ako vyskladala postupujúca Ľubeľa. Tím trénera Martina Chmelu mal vo svojom strede najlepšieho kanoniera VII. ligy, 20 - gólového Lukáša Lazíka.

Nespokojní však nemôžeme byť, veď celú sezónu bolo mužstvo v hre o prvé miesto. Dokonca chlapci aj viedli tabuľku. Lenže prišla zlá 5 – kolová šnúra, s tromi prehrami, s jednou remízou a iba s jedným víťazstvom. Zvlášť mrzeli domáce straty – prehra s Lúčkami (1:3) a deľba bodov s Hybami (3:3). Len tam bolo päť bodov fuč,“ vravel ďalej ludrovský funkcionár.

Do druhého „polčasu“ Ludrovci vykročili piatimi zápasmi bez prehry (tri víťazstvá – dve remízy). Potom prišla prvá prehra v Černovej (0:1). „To bol zlomový zápas. Domáci od 35. min. mali na ihrisku, kvôli vylúčeniu, o jedného hráča menej a my sme to nevyužili. Potom akoby chalani stratili dych,“ pripomenul P. Kmeť.

Finiš sezóny vyšiel Ludrovej parádne (v Smrečanoch vyhrala 3:2, doma s Liskovou 3:1, s Iľanovom 2:1, s Liptovskou Lúžnou 6:0), ale to už na primát nestačilo.

Uvidíme, čo bude ďalej. Káder je úzky a na nákupy nemáme financie. Chalani sa sami musia vyjadriť, či to naďalej s futbalom myslia vážne,“ doložil Pavol Kmeť.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia