Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VII. liga

Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VII. liga

Ján SvrčekŠport8.7.2024

Po jesennej časti súťažného ročníka 2023/2024 bol v Liptovských Sliačoch krajší pohľad na tabuľku ako na konci sezóny. 1. OFC zimoval na 3. mieste, len s trojbodovou stratou na lídra z Černovej. Napokon mužstvo v VII. lige skončilo piate, so 43 – bodovým ziskom (11 víťazstiev – 10 remíz – 5 prehier).

Na jar Sliače dokázali vyhrať u postupujúcej Ľubeli (2:1), ale aj doma vybuchnúť s Liskovou (0:6). Zvonku si mužstvo priviezlo 19 bodov, čo je celkom slušný nástrel, lenže doma stratilo štrnásť, a s tým sa veru nemôže chváliť.

Chceli sme skončiť vyššie. Takým cieľom bola prvá štvorka, ale aj s piatou priečkou je relatívna spokojnosť. Lepšia bola jesenná časť, výsledky a výkony v odvetnej ´polke´ ovplyvnili tiež viaceré zranenia a ďalšie výpadky. Úplne prestal hrať Matej Lovás a strelecky sa nedarilo Antonovi Moravčíkovi. Zvlášť ma mrzí jarná domáca bilancia – až päť remíz, jedna prehra a iba dve víťazstvá. Aj keď proti nám stáli kvalitní súperi, je to slabé, povedal na úvod hrajúci tréner 1. OFC Roman Plávka. No ešte viac mi bolo ľúto, že svojimi výkonmi a nasadením sme zostali dlžníkmi voči našim fanúšikom. Na domáce zápasy chodilo tristo-štyristo ľudí a tí si zaslúžili viac. K takýmto návštevám sa nikto v tejto súťaži ani nepriblížil.“

Za pozitívum R. Plávka označuje domácu partiu: „Približne osemdesiat percent chalanov v kádri sú zo Sliačov, čiže hráme s vlastnými futbalistami.“

V každom prípade však chce 50 – ročný hrajúci kormidelník na vyššiu úroveň posunúť tréningovú dochádzku. „Viacerým chlapcom chýbala kondička. Keď prišlo na tréning päť-sedem hráčov, s normálnym chodom to nemalo nič spoločné. Preto chalanom som dal ultimátum, že keď nebudú na sebe počas leta pracovať, tak odídem. S podpriemernou kondičkou sa siedma liga nedá hrať. A najbližšia sezóna sa črtá veľmi ťažká,“ doložil Roman Plávka.

Foto: facebook 1. OFC Liptovské Sliače

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia