Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VII. liga

Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VII. liga

Ján SvrčekŠport9.7.2024


V sezóne 2022/2023 futbalistom OŠK Lisková v najvyššej liptovskej súťaži patrila štvrtá priečka, keď mužstvo získalo rovnaký počet (45 bodov) ako tretia Ľubeľa. Teraz obec skončila šiesta so 42 – bodovým nástrelom (13 víťazstiev, 3 remízy – 10 prehier).

Po jesenných turbulenciách celkove v liskovskom športe, po 6. kole pri mužstve skončil Rudolf Grom, potom viac – menej všetko bolo na pleciach tamojšieho funkcionára Štefana Mihaľova. Mužstvo po troch kolách mala na svojom konte jedno víťazstvo (nad Lúčkami - 2:0) a dve prehry (v Černovej - 1:2 a v Ľubeli - 1:4). Potom však potiahlo päť zápasov s bodovými ziskami, aj s tromi víťazstvami, ale pri jesennom finiši „stvrdlo“.

V zime už OŠK prevzal nový tréner Peter Lauko. Hneď v úvode jari Lisková na svojom ihrisku získala skalp vtedajšieho lídra 14 – členného pelotónu Černovej (2:1) a vzápätí si tri body priviezla z Lúčkom (1:0). Takýto trend ale nepokračoval, naopak nasledovali tri bodové nuly v rade – s Ľubeľou 1:4, v Hybiach 2:2 a so Smrečanmi/Žiar 2:3.

Celkove liskovská jar bola dosť kolísavá. OŠK dokázal vyfackať Liptovské Sliače v ich „hrade“ (6:0), no na druhej strane napríklad doma vybuchnúť so Smrečanmi/Žiar (1:2), ktorým v tabuľke patrí tretia priečka od konca. „Chlapci dokázalo zdolať silných súperov, ale aj zaváhali s papierovo slabšími. Neviem, či ich podcenili, alebo čakali, že víťazstvo príde samé. Určite tento tím mal naviac. Len mimochodom, stačilo zvládnuť posledné stretnutie vo Važci, kde sa prehralo 1:5 a boli by sme štvrtí. Takto sme si celkový dojem trochu pokazili,“ hodnotil P. Lauko a trochu sa aj posťažoval: „Ku koncu sezóny sa už ani poriadne netrénovalo, chalani to už flákali. Tiež veľa gólov sme dostávali. Päťdesiat jeden to je strašne veľké číslo. Vzadu sme sa trápili, a to sa podpísalo potom aj pod výsledky.“

Celý liskovký káder by mal zostať pokope. „Uvidíme, ako hráči budú chodiť na tréningy, od toho sa všetko bude odvíjať. Čaká nás veľmi ťažká sezóna. Z hora prišla Liptovská Teplá a Likavka,“ dodal Peter Lauko.

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia