Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VII. liga

Návrat k regionálnym futbalovým súťažiam - VII. liga

Ján SvrčekŠport11.7.2024

V sezóne 2022/2023 si futbalisti ŠK Lúčky – kúpele z druhej priečky v ôsmej lige zabezpečili miestenku v najvyššej liptovskej súťaži. Tu v roly novica po jesennom programe „zimovali“ na 9. mieste a napokon pomyslenú cieľovú pásku preťali na siedmej priečke so 42 – bodovým ziskom (12 víťazstiev – 6 remíz – 8 prehier) a so skóre 60:38.

Do 6. kola mužstvo viedol hrajúci kouč Stanislav Vyšný a potom trénerský flek prepustil Ivanovi Dittrychovi. V prvej „polke“ sezóny Achillovou pätou Lúčok bola koncovka, keď mužstvo len šestnásťkrát skórovalo. V odvetnej časti už ale nastrieľalo 44 gólov. Výrazne gólovú efektivitu posnul Marek Bobček, ktorý do mužstva prišiel v lete, počas jari sa dostal na kótu devätnástich nástrelov.

Keby chlapci v poslednom kole zdolali doma Hybe, mohli sme skončiť na krásnom 4. mieste. Žiaľ, tento zápas nám vôbec nevyšiel (1:5). Takto sme siedmi, ale aj s touto pozíciou v roly nováčika vládne absolútna spokojnosť. Výrazné zlepšenie nastalo v jarnej časti, a to vo všetkých parametroch, v bodovom zisku a tiež v počte nastrieľaných a inkasovaných gólov,“ konštatoval Dittrych.

„Na jar jednoznačne prevládali pozitíva, len škoda, že sme si nedokázali udržať nejaký štandard. Mužstvo malo svoju kvalitu. Dokázalo vyhrať vo Važci, v Ludrovej, či v Dúbrave. Nevyšli nám ale posledné dva zápasy.“

Aj keď Ivanovi Dittrychovi sa v kúpeľnej obci darilo, jeho misia mi mužstve sa skončila. „Predovšetkým sú za tým pracovné dôvody. Odchádzam, avšak hráčom a funkcionárom chcem zaželať, aby sa im darilo pokračovať v nastúpenom trende a aby naďalej robili radosť svojim verným fanúšikom,“ dodal už bývalý kouč Lúčok. V novej sezóne dedinu povedie Branislav Hrbček.

Foto: facebook


© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia