Návrat k ružomberskej futbalovej generálke

Návrat k ružomberskej futbalovej generálke

RedakciaŠport1.7.2022

Futbalisti MFK Ružomberok včera odohrali posledný prípravný zápas pred ostrým štartom novej sezóny. Zverenci trénera Petra Struhára na svojom štadióne podľahli účastníkovi druhej najvyššej poľskej súťaže GKS Katovice 0:2. Bol to duel, ktorý vicemajster nezvládol. Vpredu si nevypracoval ani jednu „gólovku“, akurát vzadu slušne fungoval do prvého inkasovaného gólu, do 71. min. Potom prepadol aj v obrane.

Bolo to slabé, bez patričného nasadenia. Ľudia videli zápas bez nášho bojovného ducha,“ nezakrýval značné sklamanie skúsený domáci stredopoliar Matej Kochan. „Bol to hrozný výkon, od začiatku až do konca.“

Ružomberčania dokázali ako – tak zakombinovať v strede poľa, lenže k bezprostrednému ohrozeniu „svätyne“ poľského mužstva sa vôbec nedostávali. „Chceli sme byť trpezliví, no napokon z našej trpezlivosti nebola ani jedna šanca. Cez prestávku sme si v kabíne niečo povedali, žiaľ, zostalo to len medzi jej múrmi. Ani v druhom polčase sa nám nedarilo presadiť sa. Ešte je týždeň na to, aby sme všetko otočili. V pohárovej ´Európe´ proti litovskému súperovi musíme podať úplne iný výkon. Včerajší zápas odkryl naše momentálne slabiny. Od začiatku prípravy však máme trochu problém dostávať sa do šancí. Nejako sa nerodia,“ vravel ďalej Kochan.

Dvadsaťdeväťročný ťahúň stredovej formácie MFK si sám nevedel vysvetliť, čo sa udialo, prečo mužstvo nenaplnilo predzápasový plán. „Neviem na to odpovedať, čo sa stalo. Od začiatku sme generálku akosi zle poňali. Musíme si spolu sadnúť, zápas rozanalyzovať a povedať si, čo bolo zlé.“

Včera to stále bola len príprava, no najbližší štvrtok (7. júla) v úvodnom dueli prvého predkola Konferenčnej ligy proti FK Kauno Žalgiris, už pôjde oveľa. „Stále si mapujeme najbližšieho súpera. Všetko nasvedčuje tomu, že systémovo hrá podobne ako Katovice. No bez ohľadu na to, samotný zápas musíme úplne inak zobrať do svojich rúk,“ dodal Matej Kochan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia