Návrat k včerajšiemu stretnutiu basketbalistiek Piešťany - Ružomberok (75:53)

Návrat k včerajšiemu stretnutiu basketbalistiek Piešťany - Ružomberok (75:53)

RedakciaŠport13.10.2022

Kto čakal, že skúsené a oveľa vyššie hráčky Piešťanských Čajok od začiatku zápasu budú mať na palubovke proti mladému Ružomberku jednoznačne nadvládu, mýlil sa. V dueli, ktorý napokon vyznel jednoznačne pre obhajcu titulu (75:53), mohli dokonca Ružomberčanky prvú polovicu stretnutia aj vyhrať. Zvládli ju totiž bravúrne. Tesne pred prestávkou viedli 34:33, ale potom inkasovali dva lacné koše. V druhej časti už „žabky“, ktoré do polčasu toho strašne veľa "nalietali", strácali "para" a favorit sa postupne čoraz viac dostával do sedla.

Prvý polčas sme hrali dobre, azda až nad očakávanie okolia. Dievčatá sa na tento zápas veľmi zodpovedne pripravili. Nebyť dvoch hlúpych strát v závere, mohli sme úvodnú dvadsaťminútovku vyhrať. Škoda. Basketbal sa však nehrá na polčasy. V druhom polčase už ale dievčatám odchádzali sily. Nedokázali ubehať tie veci, čo do prestávky. Potom dole padala aj streľba, čo je prirodzené. Hráčky však vydali všetko, čo bolo v nich. Celkove to z našej strany bolo fajn,“ konštatoval ružomberský kouč Juraj Suja.

Piešťanský tréner Peter Jankovič pre klubový portál uviedol: „V prvom polčase to bolo z našej strany veľké trápenie. Nezodpovedný prístup, bez energie a pravdepodobne to niekde v podvedomí bolo aj podcenené, čo sa nám nevyplatilo. Ružomberok hral veľmi dobre, agresívne a my sme mali problém presadiť sa cez súpera, hlavne v prvom polčase. Cez prestávku sme si to vysvetlili a zdá sa, že to padlo na úrodnú pôdu. Dievčatá v pravej chvíli zabrali a myslím si, že v druhom polčase sme už dominovali.“

Najbližšie, v sobotu (15. októbra) MBK Ružomberok o 15:30 hod. nastúpi proti BAM Poprad.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia