Návrat k Večernému behu

Návrat k Večernému behu

Ján SvrčekŠport9.9.2023

Opäť naše mesto žilo, čo ma najviac teší,“ vyhlásil po včerajšej 6. kapitole Večerného behu, ktorý mal svoju hlavnú „scénu“ v Parku Š. N. Hýroša ružomberský primátor Ľubomír Kubáň. „Netajím, keď sme začínali v roku 2018, svojim spôsobom spúšťačom bol Night Run v Liptovskom Mikuláši. Podobné podujatie sme chceli pripraviť aj u nás. Týmito pretekmi sa snažíme osloviť čo najširšiu komunitu. V neposlednom rade tiež ľudí, čo si chodia len tak pre radosť vo voľnom čase zabehnúť. Samozrejme, aj najmladšiu zmenu,“ doložil Ľ. Kubáň, ktorý od začiatku je tiež riaditeľom tohto športového eventu, ktorý sa teší značnej obľube. Včera v „štartovkách“ sme narátali 345 mien.

Prvý raz na hlavnej 6,9 km trati dominoval domáci vytrvalec Matúš Vlčko, pravidelný účastník Večerného behu, ktorý bol „pódiový“ už i v premiérovom ročníku. „Určite som si preteky užil. Mal som v hlave nejaký časový cieľ, ktorý sa aj podaril splniť. Akurát chýbala trochu väčšia konkurencia, aby to bolo ešte rýchlejšie. Celú trať dôverne poznám, mám zmapovaný každý jeden úsek. Párkrát som si ju bol sprobovať,“ dal sa počuť M. Vlčko (Moji ľudia Černová).

Po primáty v prvej veteránskej kategórii si už pravidelne do Hýrošovho parku chodí ďalší Černovčan Martin Hatala, ktorému v absolútnom poradí patrila druhá priečka. „Druhé kolo som šliapal úplne sám, Matúš je veľmi rýchly. Sem – tam sa spolu stretneme na tréningoch, takže dobre viem, akú má ´fazónu´. Pre mňa sú najťažšie začiatky dvoch okruhov, hneď musíte makať do kopca. Všetko ale bolo fajn a počasie vyšlo super,“ konštatoval M. Hatala, ktorý ovládol spoločnosť štyridsiatnikov.

Zo žien bola najrýchlejšia Veronika Čellárová (Trian ŠK UM Banská Bystrica). „Mala som voľný piatok, tak padlo rozhodnutie sem prvý raz prísť,“ vravela 21 – ročná „kočka“ z Lúčok. „Trať sa mi veľmi páčila. Bola výživná, zaujímavá a nechýbali pri nej ani ľudia, ktorá nás povzbudzovali. Keď som sa na štarte obzrela dozadu, bolo to pre mňa veľké prekvapenie, že aká masa pretekárov sa chystá vybehnúť. Človek nečakal ani toľko divákov.“ Dodajme, že na 6,9 km a 3,45 km sa vedno vydalo 108 párov nôh.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia