Návrat k zápasu EP FIBA Ružomberok - Krasnojarsk (59:73)

Návrat k zápasu EP FIBA Ružomberok - Krasnojarsk (59:73)

RedakciaŠport7.11.2019

Pri ružomberských basketbalistkách v D skupine Európskeho pohára FIBA aj po 4. kole v kolónke víťazstiev tróni nula. Slovenský šampión podľahol ruskému Jeniseju Krasnojarsk 59:73, no jeho „sedmička“ na palubovke (ôsma Havranová neukrojila ani šesťdesiat sekúnd) podala statočný výkon. Z hráčok prýštila obrovská snaha prekonať oveľa skúsenejšie, početnejšieho a aj fyzicky jasne zdatnejšieho súpera. Nepodarilo sa, ale „baby“, ktoré siahli na dno rezervára svojich síl, zanechali veľmi sympatický dojem.

Nestáva sa často, že po prehratých zápasoch sa objavujú slová chvály. V stredu večer v ružomberskej Koniarni to však bolo na mieste. Hoci v hlave trénera Juraja Suju určite rezonoval malinký škriatok núkajúci myšlienku o neveľmi vzdialenej menšej senzácii, keďže päť minút pred záverečným klaksónom bola Ruža len na mínus troch bodov (59:62).

Na svoje ´kočky´som hrdý, bol to náš najlepší výkon v aktuálnej sezóne. Hrali sme maximálne disciplinovane, tentoraz dievčatá splnili všetky veci, ktoré mali splniť. Vzdorovali klubu, ktorý pravidelne štartuje vo FIBA Cupe a ďalšie ťažké zápasy ho zoceľujú vo veľmi kvalitnej domácej lige,“ tvrdil Suja.

Úzky použiteľný ružomberský káder pre medzinárodnú scénu sa ešte viac scvrkol výpadkom rozohrávačky Radky Stašovej, ktorá už má za sebou aj štarty v národnom tíme žien. „V takomto personálnom zložení sme nemohli Krasnojarsk zdolať. Keby na ihrisku bola Stašová, určite by jej prítomnosť bola cítiť a bol by to zápas o niečom inom. Na ´perimetri´ tak musela zaskakovať Oľga Jackovecová, tá doteraz takýto post neskúšala ani na tréningu. Vynúteným presunom nám zároveň vypadla útočná niť. Preto v obrane sa nám oveľa viac darilo, než vpredu. Čo sa týka záveru stretnutia, ten už sme ´vyklusali´, dovtedy dievčatá nechávali na palubovke všetko, ale potom odpadli. Len v sedemčlennej rotácii museli zvládnuť kopec kontaktov, pred žiadnym súbojom neuhli, naopak k favoritovi, ktorý profitoval zo svojich silových predností, sa postavili čelom,“ pokračoval kouč nášho pohárového zástupcu.

Možno ešte nejaká teoretická šanca na postup zo skupiny do vyraďovacej fázy tlie, ale o tom nie je súčasná pohárová misia. „Vopred bolo známe, že v tomto ročníku nebudeme vo FIBA Cupe hrať o vysoké méty, o ´šestnástku´, či ´osmičku´. Sme veľmi šťastní, že klub, mesto a sponzor nám vôbec umožnili štartovať v európskej pohárovej súťaži. To nás reálne posúva vpred. Nerobíme si ťažkú hlavu s bilancie 0 – 4, ´pohár´ vnímame v širších súvislostiach. Vieme, kde nás topánka tlačí, zlepšujeme sa vo veciach, ktoré potrebujeme. A niektoré, najmä v útoku časom i s určitou rutinou prídu aj samé. Do úvahy treba zobrať tiež fakt, že len mesiac je s družstvom Sherise Willimasová a takisto päťtýždňový výpadok Michaely Fekete kvôli problémom s chrbtom. My už teraz sa pozeráme dopredu, na finálový turnaj Slovenského pohára a play-off domácej extraligy. Aj na to nám slúži FIBA Cup,“ uzavrel Juraj Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia