Návrat k zápasu FL: Michalovce - Ružomberok (1:1)

Návrat k zápasu FL: Michalovce - Ružomberok (1:1)

RedakciaŠport22.6.2020

Vo včerajšom fortunaligovom zápase v Michalovciach (1:1) v základnej zostave Ružomberka nielenže chýbali ´starí´ maródi Kochan, Kojnok, Zsigmund, Twardzik, T. Bobček, ale i ďalších osem hráčov, ktorí štyri dni predtým otvárali prvý semifinálový duel Slovnaft Cupu v Dunajskej Strede.

Nie je tajomstvom, že tréner Ruže Ján Haspra viacerých kľúčových „borcov“ šetril na stredajšiu odvetnú „bitku“ o postup do finále Slovenského pohára. Hlavný kouč Liptákov veru poriadne načrel do širšieho kádra. „Samozrejme, myslel som v prvom rade na ´pohár´, no tiež treba uviesť, že po dlhej zápasovej pauze, už toho chalani mali dosť. Takáto situácia nám prišla aj vhod. Chcel som mladých hráčov, ktorí s nami trénujú, vidieť v náročnej skúške. Som na nich hrdí, obstáli perfektne,“ rozprával Haspra, ktorý prezradil, že o takejto vstupnej jedenástke dumal už dlhšie. „V prvom momente mi hlavou prešlo, že to môže byť aj risk. No keď sme s kolegom Marekom Saparom mužstvo vyskladali a chlapci absolvovali taktický tréning, už som začínal mať dobrý pocit. Ďalší tréning v piatok ma v tom len utvrdil. Môže nás tešiť, že máme šikovných i tých hráčov, ktorí menej dostávajú príležitosť,“ pripojil šéf ružomberskej „lavičky“.

V prípade Matúša Kmeťa, ktorý v súťažnom ročníku 2018/2019 si pripísal pätnásť fortunaligových čiarok, bol to len šiesty štart v aktuálnej sezóne v najvyššej súťaži a premiérový s plnou deväťdesiatminútovou porciou. „Na začiatku som sa necítil komfortne, z čoho pramenili nejaké chyby. Potom som sa chytil a nebehal strašné kvantum kilometrov. Myslím si, že s pribúdajúcimi minútami to aj herne bolo fajn,“ konštatoval 19 – ročný mladík a pokračoval: „Tréner nám vkuse prízvukuje, že úlohou nás chalanov z ´lavičky´ je zvyšovať konkurenciu v kádri a vytvárať tlak na hráčov základnej zostavy. Navyše pri nahustenom programe každý člen kabíny je potrebný.“ Podľa Kmeťa sa v Michalovciach dalo zabodovať aj naplno. „Miesto víťazstva po dlhej dobe, ktoré bolo na dosah, sa zrodila jedenásta remíza. Škoda vyrovnávajúceho gólu, bola to smoliarska situácia. Michalovskému hráčovi center ani nesadol, najprv lopta trafila Matúša Macíka, potom žrď, ešte raz nášho brankára a skončila v sieti. Určite v danej chvíli svoju rolu zohral aj terén, dosť sa kĺzalo.“

V nedeľu sa svojho prvého zápisu do streleckej listiny vo farbách Ruže dočkal Ladislav Almási, ktorý v jeseni v druholigovej Petržalke zaťažil konto súperov jedenástimi presnými trefami. „Netajím, už som to čakal,“ dal sa počuť takmer dvojmetrový „hroťák“. Aj keď mi nepadalo, snažil som sa na to nemyslieť. Konečne to vyšlo, akurát ma mrzí, že môj gól nebol aj víťazný. Takéto štandartné situácie sme skúšali počas týždňa na tréningoch, keď Adam Brenkus to podobne kopal. Jeho prudký center ma našiel pred bránou a loptu stačilo len predlžiť. Niečo podobné nám už vyšlo v mládežníckych reprezentáciách. Inkasovaný gól som vôbec nevidel, po striedaní som sa nachádzal v šatni,“ dopovedal Almási.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia