Návrat k zápasu FL: Sereď - Ružomberok 0:0

Návrat k zápasu FL: Sereď - Ružomberok 0:0

RedakciaŠport22.11.2020

Podobne ako prvá vzájomná konfrontácia pod Čebraťom, tak aj druhý duel v tejto sezóne medzi Sereďou a Ružomberkom (v sobotu na štadióne ViOn – u Zlaté Moravce), sa skončil bezgólovým egálom. Hostia herne i na šance domácich prevýšili, ale gólovo sa nedokázali presadiť.

Boli sme lepším tímom než Sereď a zdalo sa, že je iba otázkou času, kedy dáme gól. Napokon sme však zistili, že toho času bolo málo a opäť sme sa strelecky nepresadili, čo ma veľmi mrzí. Skutočných šancí nebolo až tak veľa, ale štyri boli naozaj čisté. Zrodili sa aj ďalšie akcie, ktoré mohli vyústiť do ´góloviek´, keby predfinálna prihrávka bola kvalitnejšia. A takto nám uchádzajú body,“ rozprával ružomberský tréner Ján Haspra.

V predchádzajúcich kolách boli Achillovou pätou MFK príliš chladné vstupné dejstvá, no proti Seredi mužstvo prinieslo vlastnú energiu hneď od začiatku. „Takto si to predstavujem, dúfam, že aj v ďalších kolách naše prvé polčasy budú aspoň v takom podaní ako teraz,“ vyslovil želanie hlavný kouč Ruže.

Šéf ružomberského realizačného tímu, a nie prvý raz, využil maximálny počet striedaní, čím oživil ofenzívnu činnosť svojho „mančaftu“. „Pri piatich možnostiach to už nie je len výmene hráča za hráča. Výrazným spôsobom sa takto dá vstúpiť do zápasu, čo využívajú viaceré mužstvá. Pri našom širokom kádri, sedia aj na lavičke kvalitní futbalisti,“ pripojil Haspra.

I kapitánovi Jánovi Maslovi sa remízový zárez málil. „Chceli sme vyhrať, vypracovali sme si šance, lenže tie vo futbale nerozhodujú, iba góly. Takže, skôr sme dva body stratili, ako jeden získali,“ vravel ružomberský stopér k samotnému stretnutiu ešte uviedol: „Na ťažkom teréne sme sa snažili kombinovať, aj keď to nebolo vždy jednoduché. Druhý polčas sa už niesol v znamení našej dominancie.“

Ešte aj v nadstavenom čase hostia vážne pokúšali šťastenu a bolí veľmi blízko k odmene. Určite po gólovom efekte volala príležitosť Regáliho. „Skvelú šancu vypracoval Matúš Kmeť, možno som mu mohol loptu nechať, no zobral som to na seba, veril som, že keď trafím bránu, bude z toho gól. Lopta smerovala medzi žrde, mala aj dostatočnú razancie, ale neskončila v sieti. Brankár vytiahol veľmi dobrý zákrok,“ opísal moment zo zápasového finišu Martin Regály, ktorý prišiel na ihrisko v 59. min., keď nahradil Almásiho. „Asistent Marek Sapara ešte pred stretnutím vravel, že tento duel ľahko môžu rozhodnúť práve náhradníci a skoro mal pravdu,“ dodal útočník Liptákov, ktorý sa na nebezpečný dostrel nigérijského brankára Yakubu dostal už aj predtým, v 78. min.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia