Návrat k zápasu Fortuna ligy: Slovan - Ružomberok (5:0)

Návrat k zápasu Fortuna ligy: Slovan - Ružomberok (5:0)

RedakciaŠport27.9.2020

So sobotňajším vystúpením na Tehelnom poli spájali ružomberskí futbalisti smelé očakávania, no všetko bolo inak, zápas 8. kola Fortuna ligy im absolútne nevyšiel. Zverenci trénera Jána Haspru podľahli bratislavskému Slovanu 0:5.

Na takúto vysokú prehru si veru nespomínam. Veru, poriadne by som musel zaloviť v pamäti. Bol to výkon, za ktorý sa trochu musíme aj hanbiť,“ dosť ťažko, ešte aj na druhý deň, vychádzali slová z úst kouča Ruže Jána Haspru. „Najväčší problém bol, že sme strácali lopty, Slovan ich získaval a z protiútokov bol veľmi nebezpečný a efektívny. Celý zápas sme boli príliš diétni v ofenzíve a na Slovane sa takto nedá hrať. Zlomovým momentom mohla byť penalta v závere polčasu, ktorú sme nepremenili. Naše chyby, nepresnosti a nervozita ´pomohli´ domácim, aby stretnutie zvládli tak, ako zvládli. Cez prestávku som chlapcom prízvukoval, že výsledok sa dá ešte zvrátiť, len treba streliť gól. Lenže, hneď na začiatku druhej ´polky´ sme stratili loptu, čo súper využil a bolo po zápase.“

Brankár úradujúceho majstra Domink Greif tesne pred prestávkou zlikvidoval Jánovi Maslovi pokutový kop. Keby bol skončil v sieti, mohlo to nahlodať sebavedomie „belasých“. „Zle som to kopol, lopta smerovala do stredu brány, pričom som ju chcel poslať Greifovi do opačnej strany, no ušla mi noha. Tým sa však nechcem vyhovárať. Škoda, mohli sme znížiť na 1:2 a stretnutie zdramatizovať,“ sypal si popol na hlavu kapitán hosťujúceho kolektívu. „Len čo sme naskočili do druhého polčasu, domáci tretí raz skórovali a stretnutie úplne zlomili. V ďalšom priebehu Slovanisti v pohode zápas kontrolovali. Z našej strany to nebol dobrý výkon, boli sme príliš rozťahaní po celom ihrisku. Nič iné nám nezostáva, iba sa oklepať, lebo je pred nami veľmi dôležitý týždeň,“ dopovedal J. Maslo.

Agilný stredopoliar Matúš Kmeť len krútil hlavou. „Neviem, čo sa udialo. Po víťazstve nad Michalovcami sme si mysleli, že môžeme uspieť aj proti majstrovi. Lenže narazili sme na úplne iný Slovan, než sme boli zvyknutí. Domáci čakali vzadu na svoje príležitosti. Predtým to bývalo naopak. Súper trestal takmer každú našu chybu, stále hrozil protiútokmi. My sme nepochopiteľne boli pod nejakým stresom, od začiatku sme pôsobili vystrašene. Aj za stavu 0:2 sme však verili, že je šanca vrátiť sa do zápasu, lenže tretí gól už bol klincom do našej rakvy,“ konštatoval Kmeť.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia