Návrat k zápasu Ružomberok - Senica (2:2)

Návrat k zápasu Ružomberok - Senica (2:2)

RedakciaŠport24.11.2019

Ružomberskí futbalisti sú vonku stopercentní od 21. septembra, keď uspeli v Dunajskej Strede 1:0. Rovnaký výsledok zopakovali v Michalovciach a potom trikrát na súperových ihriskách (v Nitre, v Žiari nad Hronom s Pohroním a v Žiline) vyhrali 2:1.

Lenže doma, nie sú prorokmi, už vyše štyri mesiace sa im nedarí zostreliť tri body do svojho kapitálu. V sobotu proti Senici ratovali remízu, keď na polčasovú prestávku išli mužstvá za stavu 0:2. „Chlapci sú mladí neskúsení a boli aj nervózni. Všade počuli a čítali, že sú favoritmi zápasu. Svoje určite robí aj zodpovednosť pred vlastnými fanúšikmi, ktorí sú nároční. Prvých päťdesiat minút však boli mĺkvi, potom ožili, atmosféra dostala nejaké grády, lenže ideálne by boli, ak by ich hráči publikum cítili od začiatku. Úvodných štyridsať minút bolo na štadióne úplne ticho. Ani na ihrisku nikoho nebolo počuť, sám som sa čudoval, čo sa to deje. Určite by chalani potrebovali od divákov aj trošku povzbudenie,“ nahlas sa zamýšľal nad dôvodmi neprestrihnutej dlhej domácej nite, bez víťazstva, ktorá je po sobote na čísle sedem, kouč MFK Ján Haspra.

Šéf realizačného tímu Ruže tiež porovnal svoj tím na ihriskách súperov a na tráve pod Čebraťom, zvlášť so zreteľom na plnenie defenzívnych úloh. „Keď nastúpime vonku, hráme v nejakom bloku a každý sa snaží plniť svoje úlohy. Teraz sme to chceli trochu viac otvoriť, hrať útočnejšie, čím sa zároveň otváral priestor Senici. V strede poľa sme robili chyby, boli tam ľahké straty lôpt. Súper bol veľmi kvalitný, rýchly, unikal nám a nestačili sme sa vzadu vracať do svojich pozícií. Preto sme aj pôsobili nekompaktne, trochu inak ako v zápasoch vonku. Do istej miery náš výkon ovplyvnil aj terén, v Ružomberku akýsi atypický. Hracia plocha je strašne klzká, šmykľavá, zle sa na nej kombinuje a presnosť prihrávok na takomto podklade nebola najlepšia,“ pripojil Haspra.

„Egálom“ 2:2 sa skončil aj prvý súboj týchto súperov v aktuálnej sezóny na Záhorí, kde takisto Liptáci vyzmizíkovali dvojgólové manko a autorom ich prvého, kontaktného gólu bol Filip Twardzik z pokutového kopu. Českému legionárovi, ktorý opäť skóroval z „bieleho“ bodu patrí s piatimi gólmi (všetky padli z jedenástok) status najlepšieho strelca mužstva.

Twardzik, keď zoberieme do úvahy aj Slovnaft Cup, kde sa nemýlil pri penaltovom rozstrele, už proti Záhorákom z 11 m trikrát skóroval. Akurát v predchádzajúcich dvoch dueloch loptu zasunul za chrbát argentínskeho gólmana Federica Tabordu, kým v sobotu sa presadil proti Čechovi Vojtěchovi Vorelovi. „Predpokladal som, že Seničania budú mať zhliadnuté moje staré pokutové kopy. Predtým som si dvakrát vybral pravú stranu, teraz som zvolil ľavú. V poslednej chvíli som sa takto rozhodol a vyšlo to,“ rozprával kľúčový muž na ihrisku. Samotný zápas Twardzik okomentoval maximálne reálne: „V prvom polčase nám vôbec nevychádzalo, čo sme chceli. V druhom sme sa dostali do tempa, prišli aj nejaké šance a napokon sme uhrali aspoň bod. Ten určite berieme, ale zároveň nezakrývame ani sklamanie, keďže doma sme chceli vyhrať. Po prestávke sme išli aj do rizika.“

V piatok hrá Ružomberok v Trnave a jesenný diel zavŕši 7. decembra doma proti Zlatým Moravciam.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia