Návrat k zápasu Ružomberok - Slovan 0:0

Návrat k zápasu Ružomberok - Slovan 0:0

RedakciaŠport14.2.2021

Slovan Bratislava, ktorý v závere jesennej časti ťahal šnúru šiestich víťazných kôl, v sobotu spod Čebraťa odchádzal len s bodom.

V prvej „polke“ si to Ružomberčania s majstrom rozdali ako rovný s rovným. Vďaka svojej kompaktnosti Weissovi, Mohovi, Strelcovi, či ďalším hráčom „belasej“ družiny vpredu nič nedovolili. Po zmene strán, sa Slovanistom, keď v ofenzíve očividne pridali, párkrát podarilo odkryť čaro domácej obrany, alebo bez „miliónovej“ príležitosti.

Moje pocity sú len príjemné, celé mužstvo urobilo všetko pre úspech, len škoda, že niektoré veci nám nevyšli. Prvý polčas bol z našej strany veľmi kvalitný, no v druhom už Slovan naberal na sile a prevyšoval nás. Bol nebezpečný, vypracoval si tiež tri-štyri gólové šance. Určite s remízou sme spokojní,“ vravel brankár MFK Ivan Krajčírik, ktorý skrehnutý do kosti opúšťal ihrisko. „Ešte teraz mi je zima, hneď skočím do vírivky, aby som sa zohrial,“ pripojil brankár Ruže, keď sa z kabíny vrátil do mix zóny.

V podobnom duchu hodnotil stretnutie takisto kapitán Liptákov Ján Maslo. „Na tom teréne a v tom počasí, to nebol dáky zvláštny futbal. V úvodnej štyridsaťpäťminútovke sme hrali dobre v bloku a hostí nepúšťali do žiadnych príležitostí. Potom sa to viac – menej roztrhalo. Tým Slovan získal väčší priestor a začal byť kombinačnejší a čoraz nepríjemnejší. Remízu musíme brať, na viac sme nemali. Myslím si však, že deľba bodov je spravodlivá.“ Mužstvo trénera Jána Haspru sa prvý raz od posledného ligového kola (16. decembra 2020) dostalo na prírodný trávnik. „Veru, celú prípravu sme odkrútili na ´umelke´, takže to bola zmena. Každý futbalista má radšej normálnu hraciu plochu. Sme však na severe Slovenska a podmienky sú také, aké sú,“ pokračoval J. Maslo.

Vzhľadom na tuhé mrazy, s ktorými mal problémy aj teplovodný vykurovací systém ihriska, do poslednej chvíle bol sobotňajší zápas ohrozený. „Ja som bol presvedčený, že hrať sa bude. Terén bol síce mäkký, ale bez ľadu. Len mimochodom, lepší než naposledy v Michalovciach. Klobúk však dole pred zamestnancami klubu, ktorí dali sily dokopy a pripravili hrateľnú plochu,“ uviedol šéf ružomberskej kabíny.

Ešte dodajme, že úvodné jarné kolo Fortuna ligy bolo venované významnej futbalovej osobnosti zosnulému ružomberskému rodákovi Jozefovi Venglošovi, preto aj na ružomberskom štadióne si prítomní jeho pamiatku uctili minútou ticha.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia