Návrat k zápasu Senica - Ružomberok (1:2)

Návrat k zápasu Senica - Ružomberok (1:2)

RedakciaŠport18.10.2020

Do soboty platilo, že ružomberskí futbalisti naposledy v našej najvyššej súťaži vonku vyhrali 17. júla 2020 v Trnave (2:0) vo finále baráže o Európsku ligu.

V aktuálnom ročníku Fortuna ligy v tabuľke zostavenej zo stretnutí na súperových ihriskách, boli Hasprovci na jedinom „bodíku“ z Nitry (1:1) a s tromi prehrami. Víťazstvo na Záhorí, ktoré sa zrodilo ani nie za 120 sekúnd, medzi 87. a 88. min. už tieto fakty vymazalo.

Veru, nie je to jednoduché na psychiku, keď sa blíži záver a prehrávate. My sme však do poslednej chvíle verili, že výsledok sa dá otočiť a vyšlo to. Z troch bodov máme všetci veľkú radosť. Nebol to žiadny ľahký súper, Senica sa v poslednom čase posilnila a stále káder dopĺňa. Vsadili na podobný systém ako my, no myslím si, že ešte nie sú optimálne zohraní. V prvom polčase sa zväčša hra prelievala z jednej strany na druhú, pričom jeden i druhý tím mal nejaké šance. Po prestávke sme na chvíľku súperovi trochu otvorili priestor a bol z toho gól,“ rozprával Štefan Gerec.

Dvadsaťsedemročný útočník MFK sa postaral o vyrovnanie, no bola to jeho len prvá presná trefa v aktuálnej sezóne. „Do šancí som sa dostával, ale nepremieňal som ich. Určite mi chýbal tiež väčší pokoj v koncovke. Verím, že teraz som sa z gólovej plytčiny odrazil,“ pripojil Gerec, ktorý deväť „majstrákov“ (v jednom chýbal) čakal na gólovú radosť.

Matúš Kmeť síce na Záhorí neskóroval, v prvom polčase mu čistú príležitosť zlikvidoval domáci brankár Fryšták, no bol pri oboch zmenách stavu z pohľadu hostí. „Mali sme dlhšiu pasáž, keď sme domácich tlačili, ale nedarilo sa skórovať. V závere sme sa predsa dočkali. Vyrovnávajúci gól sme nestihli ani osláviť, vo veľkej eufórii sme ešte viac na súpera vyleteli a bolo 1:2. Niečo úžasné,“ tešil sa 20 – ročný mladík.

Pri prvom góle som si chystal loptu na strelu, no zbadal som, že Tiho Kostadinov robí nábeh, tak som mu ju jemne ´čipol´, center sa odrazil k Števkovi Gerecovi a ten už poľahky zakončil. Čo sa týka druhého momentu, všetci čakali, že to z prvej napálim, no nechcel som bezhlavo zakončovať. Akciu som ešte potiahol, pred bránou som hľadal Regáliho, následne sa lopta poodrážala a bol z toho vlastenec,“ opísal Matúš Kmeť dva okamihy, ktoré uchmatli Seničanom všetky body.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia