Návrat M. Madleňáka a prvé skusy T. Kubíka

Návrat M. Madleňáka a prvé skusy T. Kubíka

RedakciaŠport17.1.2021

V posledných troch jesenných kolách Fortuna ligy jeho meno absentovalo aj na zápasovej súpiske. Stoplo ho zranenie zo stretnutia proti Nitre (3:0), v ktorom vsietil svoj premiérový gól v najvyššej súťaži. V otváracej próbe Ruže na jarnú časť sezóny 2020/2021 v sobotu s Tatranom Liptovský Mikuláš (2:2) už bol zase na „placi“ a v základnej zostave.

Samozrejme, je to príjemný pocit znovu nastúpiť, mal som naozaj veľkú chuť,“ uviedol 21 – ročný stredopoliar, ktorý zápasovo stál od 28. novembra 2020. „Nemôžem povedať, že som bol v dákej väčšej nevýhode než moji spoluhráči. Tí od posledného ´majstráku´ (16. decembra 2021 v Michalovciach – 3:4, pozn. aut.) takisto mali dlhú pauzu.“ K samotnému stretnutiu 21 – ročný stredopoliar, ktorý v 24. min. dostal svoj tím do vedenia, podotkol: „V prvom polčase sme súperovi nič nedovolili, lenže smerom dopredu sa vyskytlo v našej hre dosť nepresností. V druhej polovici sa Tatran zlepšil. Pekné by bolo zimu začať víťazstvom, ale je to len príprava a prvý zápas po ťažkých tréningoch. Čo sa týka gólu, ja som akurát loptu, ktorá od hráča hostí pristála pri mne, len doťukol do siete.“

Do „druhej „polky“ domáci tréner Ján Haspra poslal najprv dvoch vlastných dorastencov brankára Jakuba Červeňa a Tomáša Kubíka a neskôr aj Jakuba Rakytu a Dominika Caltíka. Azda najviac pri svojom debute v „áčku“ na seba upozornil ofenzívny Kubík. „Áno, bol to môj prvý štart za A mužstvo a celkom som si ho užil,“ pritakal 18 – ročný chalan, ktorý pochádza z Trstenej. „Som rád, že takto môžem zbierať nové skúsenosti. Navyše v dobe, keď pri mládeži je celý tréningový proces pozastavený. V novom prostredí sa sústreďujem len na robotu, na to, aby som sa zlepšoval. Vo všetkom musím byť predovšetkým rýchlejší, dospelácky futbal má vyššiu intenzitu.“ Haspra predtým, ako „benjamínka“ hodil do „ohňa“, tak ho najprv povzbudil. „Tréner mi vravel, aby som sa nebál a snažil sa aj niečo vytvoriť. Musím priznať, niektoré centre mi nevyšli, tiež si treba zvyknúť na nový herný systém, s ktorým sme sa pri mládeži nestretli,“ dodal Tomáš Kubík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia