Návrat na vzpieračské pódiá

Návrat na vzpieračské pódiá

RedakciaŠport29.5.2021

Slovenský zväz vzpierania už pripravil, kvôli pandémii posunutý štart svojich súťaží družstiev. V II. lige mužov sa predstaví OŠK Likavka a u starších žiakov TJ Slávia Ružomberok.

„Všetky mládežnícke kategórie začínajú budúcu sobotu, teda 5. júna. So zámerom, aby sa znížil počet pretekárov na jednom mieste, bolo vytvorených až päť dejísk. Naša skupina sever sa na úvod zíde v Dolnom Kubíne, kde sa vedno s domácimi vzpieračmi a nami ešte predstaví Olympia Bobrov,“ uviedol šéf a tréner ružomberských a likavských silákov Marián Buschbacher, st.

Extraliga mužov začne 19. júna a druhá liga 25. júna. Súpermi Likavky v aktuálnej sezóne budú ŠKV Dunajplavba Bratislava, H.I.T.S. Vzpieranie Dolný Kubín „B“, TRINITY Weightlifting club Zvolen, KTA Golem Nové Mesto nad Váhom a Red Ram Košice. „Oproti minulej sezóne sme sa posilnili, z Dolného Kubína na prestup prišiel Peter Janíček, pričom ide o výmenu za našu ženu Petru Hricová a ďalej nás vystuží Michal Rehák, ktorý už v minulosti hájil likavské farby. Takto doplnení ideme bojovať o najvyššie priečky,“ vravel ďalej Buschbacher.

Tiež sme sa dozvedeli, že na poslednom valnom zhromaždení bol za predsedu republikového zväzu zvolený Tomáš Chovanec z Dolného Kubína. Ružomberčan Marián Buschbacher, ml. bude pracovať v disciplinárnej komisii.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia