Návrat obľúbeného basketbalového formátu

Návrat obľúbeného basketbalového formátu

Ján SvrčekŠport24.5.2024

Poriadne hlučná kulisa, veľké fandenie a na palubovke bitky o každú loptu. Tak to včera vyzeralo v ružomberskej športovej hale Koniareň v rámci prvého turnaja minibasket ligy ružomberských základných škôl.

Po štyroch rokoch sme sa vrátili k tomuto projektu Naposledy sa minibasketbalová liga konala v roku 2020, avšak kvôli covidu nebola ukončená,“ uviedol výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

V akcii bolo šesť družstiev – ZŠ Zarevúca „A“ a „B“, ZŠ Bystrická cesta „A“ a „B“, ZŠ Sládkovičova a ZŠ sv. Vincenta. Tímy hrali, zároveň na dvoch ihriskách, systémom tri na tri, pričom ďalšie body si pripisovali aj za sprievodné súťaže. Pri organizácii výrazne pomáhali hlavne juniorky, no i kadetky MBK Ružomberok. S píšťaľkou v ruke, no i pri stolíku.

Druhý turnaj, po ktorom bude známe aj konečné poradie, je naplánovaný na najbližšiu stredu (30. mája), opäť v hale na Poľnej ulici.

Na konci vyhlásime aj oficiálne výsledky, avšak tu sa hrá hlavne o nasadenie družstiev pre Ružomberskú mestskú olympiádu detí a mládeže, ktorá je naplánovaná na 21. júna,“ dodal Radoslav Popelka.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia