Návrat podkošovej mlade

Návrat podkošovej mlade

RedakciaŠport11.6.2021

Dnešným jediným zápasom Orava Bascats – MBK Ružomberok sa v Dolnom Kubíne začne turnaj v basketbale dievčat kategórie U 12, ktorý poriada ružomberský klub. Jeho ďalšími účastníkmi sú družstvá ŠKP 08 Banská Bystrica, BAM Poprad a IMC Slovakia Považská Bystrica. Všetky stretnutia sa zajtra a v nedeľu (vždy od 9.30 ho.) uskutočnia v ružomberských halách – v Koniarni a Plavisku. Len pre informáciu, aj Orava Bascats je ružomberský tím, vyskladaný z dievčat z oravského regiónu, ktorý vedie Michal Porubčan. Trénerom „áčka“ MBK, ak to tak možno nazvať je Igor Vanko.

Vo všetkých mládežníckych kategóriách do U 14, turnaje, ktoré sa konajú v rôznych kútoch republiky, nebudú mať žiadny výstup, ide predovšetkým o tom, aby si družstvá po dlhej pauze spestrili tréningový proces aj zápasmi. Tu sezóna nevyvrcholí bojmi o republikový titul. Na podobnom turnaji tento víkend štartuje aj naša ´dvanástka´, trénerky Ivety Bielikovej v Žiline,“ povedal pre náš portál výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

O týždeň neskôr, 25. a 26. júna sa v Koniarni uskutoční turnaj starších žiačok, teda U 15. Popri domácom družstve, sa predstavia BAM Poprad, BKM Bardejov, Young Angels Košice a BA Čaňa. „V kategóriách od U 15 hore, sa formou turnajov odohrá časť dlhodobej súťaže tak, aby všetky celky sa raz navzájom stretli. Na základe takejto tabuľky prvých osem družstiev postúpi na záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska,“ vysvetľovala ďalej Popelka. Práve v „pätnástke“ má MBK Ružomberok v tíme Antona Panisa horúce želiezko na medailu. Tento kolektív vycestuje aj zajtra do Košíc, kde ho čaká ale len jeden duel.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia