Návrat populárnej horskej cyklistickej časovky

Návrat populárnej horskej cyklistickej časovky

RedakciaŠport13.9.2022

Vo štvrtok (15. septembra) sa uskutoční 13. diel horskej časovky do vrchu Podsuchá – Smrekovica, ktorú už tradične organizuje Malinô SkiAlp team.

Po dvojročnej pauze kvôli pandémii, opäť chceme peknú tradíciu obnoviť. Sami sme zvedaví, aký, po odmlke, bude záujem, pričom zatiaľ sa zaregistrovalo šesťdesiat deväť pretekárov. Doterajší formát zostáva nezmenený. Akurát sme pridali chlapčenskú a dievčenskú kategóriu do 18 rokov. Nesúťažnú próbu budú mať e.biky. Uvidíme, koľkí prídu, podľa toho padne rozhodnutie, či budúci rok aj túto disciplínu oficiálne nepridáme,“ informoval nás riaditeľ cyklistickej časovky Michal Stano.

Štart je pri Bodege a odtiaľ sa aktéri od 11. hod., po dvojiciach, budú vydávať na 8,3 km trať, s prevýšením 812 m. Okrem už spomenutých dvoch kategórií, sú vypísané tri mužské, do 39, do 49 a nad 50 rokov a jedna ženská.

Naposledy, v roku 2019 sa na „Smrekovici“ zišlo 85 vyznavačov horskej cyklistiky a absolútne najrýchlejší bol Milan Barényi (KCK Trek Oslany) za 35:49,8 min. Traťový rekord z roku 2015 drží Martin Haring (Dukla Banská Bystrica) časom 29:47,7 min.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia