Návraty hráčov po trampotách s kolenami

Návraty hráčov po trampotách s kolenami

RedakciaŠport6.1.2023

Včera (5. decembra) sa do zimnej prípravy ružomberských futbalistov zapojili aj dvaja dlhodobí maródi Samuel Šefčík a Martin Boďa.

„V kabíne prebehli aj také ´vtípky´, že už ma nikdy na sústredenie nezoberú,“ usmial sa Šefčík, ktorého dvakrát vyautovali práve klubové kempy v zahraničí. Najprv to bol pobyt v poľskej Opalenici, kde si 29. júla 2021 v prípravnom stretnutí proti MKS Pogoň Štetín tak poškodil meniskus, že bol nevyhnutný atroskopický zákrok. Pred rokom Ružomberok v zime vycestoval do Turecka a Šefčík hneď po prvej zápasovej próbe (26. januára 2022 so srbským FK Radnički Niš) zase skončil na maródke. V tomto prípade išlo o vážnejšiu ujmu. Ofenzívnemu stredopoliarovi rupol predný krížny väz v ľavom kolene.

Už v závere jesennej časti som začal s mužstvom trénovať. Počas následnej decembrovej pauzy mojou snahou bolo čo najviac sa dať dokopy. Človek si bol vedomý, že od 5. januára už musí ísť na sto percent. Netajím, je tu aj nejaký strach, to čo sa udialo, sa vám premieta v hlave. Veď ten moment v Turecku, bol pre mňa obrovský šok. No už sa snažím na to nemyslieť. Naopak, chcem si znovu užívať futbal, hrať a dávať góly. Znovu robiť to, čo ma najviac baví. Nebolo veru jednoduché, len sa chodiť na chalanov pozerať,“ vysvetľoval 26 – ročný hráč, ktorý pod Čebrať prišiel v lete 2021 z Nitry.

Boďovi zase stopku, tiež kvôli plastike krížneho väzu, vystavil fortunaligový duel 24. apríla 2022 v Trnave. „Od mojej operácie ubehlo zatiaľ ešte len osem mesiacov. Cítim sa dobre, no na začiatku pôjdem podľa individuálneho plánu. Stále navštevujem aj kondičného trénera Romana Švantnera v Banskej Bystrici. Sám som zvedavý, ako sa bude zranené pravé koleno správať. Od zápasu v Trnave som ešte nemal na nohe loptu, už sa na ňu veľmi teším,“ vravel 25 – ročný útočník, ktorý počas vicemajstrovskej sezóny MFK sedemkrát skóroval. Na otázku, kedy vhupne aj do zápasového kolotoča, dlháň z Turca odvetil: „Najradšej by som nastúpil už na prvé prípravné stretnutie, ale musím počkať. Dúfam, že stihnem úvodný jarný ligový duel,“ znela odpoveď.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia