Návraty k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (IX.)

Návraty k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (IX.)

Ján SvrčekŠport28.12.2023

TJ Poľana Hubová momentálne zaujíma 5. miesto v ôsmej lige s 21 bodmi (6 víťazstiev - 3 remízy - 3 prehry) a so skóre 31:22. Určite je na tom obec lepšie ako v predchádzajúcej sezóne, keď skončila deviata, pričom sa celý futbalový rok vykopala len o sedem bodov viac, ako teraz, počas nekompletného jesenného "menu" (bez odloženého zápasu posledného kola). Vlani aj konečné skóre Poľany bolo dosť hrozivé - 36:52.

"Pred sezónou sme nemali dáke očakávania. V prvom rade sme sa snažili zapájať mladých chlapcov z ľubochnianského dorastu, v rámci našej spolupráce s TJ Havran. Išlo o šesť chalanov, pričom dvaja z nich Milan Žihlavník a Jozef Boroš patrili aj do základnej zostavy. Keby sme týchto mladíkov nemali, v čase veľkej maródky, ani neviem, ako by sme mužstvo vyskladali. Ide o hráčov zo štvrtej dorasteneckej ligy, ktorí takto zbierajú dospelácke skúsenosti a začali chodiť aj na naše tréningy," rozhovoril sa kouč TJ Poľana Jakub Šalena.

"Gombášania" zhurta otvorili sezónu, v Liptovskom Trnovci vyhrali 5:1, doma so Štiavničkou 6:3 a vzápätí spanilú jazdu predviedli v Podturni - 8:1. Následne ale prišli prvé dve prehry - v Partizánskej Ľupči (0:2) a doma s Prosiekom (0:2). "Áno, začiatok bol pekný, no potom sme sa asi stretli s realitou," vravel ďalej tréner Hubovej. "V Partizánskej Ľupči sme zaslúžene vyšli naprázdno. Počas zápasu smes nemali takmer nič. Avšak nula s Prosiekom mrzí. Už v prvom polčase naše mužstvo mohlo zápas rozhodnúť, tri-štyrikrát sme išli sami na brankára. Žiaľ, zvlhol nám pušný prach. Potom Miro Švárny si zasekol štyroch hráčov a otvoril skóre. Tú akciu si dodnes detailne pamätám. O chvíľu na to hostia pridali aj druhý gól."

Na dve prehry Hubová nadviazala jedenástimi bodmi z piatich "majstrákov" (tri víťazstvá a dve remízy), no predposlednom kole dostala "štvorku" v Komjatnej. "Kto tento zápas nevidel, tak mi ani neuverí. Do prestávky sa dalo viesť viesť 3:0 a nikto by nemohol ani ceknúť. Lenže naše šance zostali nepremenené a sami sme v prvom polčase súperovi darovali dva góly. Komjatná, ktorá aj celý zápas bola jednoznačne lepšia na lopte, v druhej polovici už dominovala. Lenže, ak by sa boli ujali naše tutovky v prvom polčase, určite by jej hráči znervózneli. Navyše, hralo sa za dažďa na ťažkom teréne," dodal Jakub Šalena.

Foto: Samuel Roštek

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia