Návraty k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (X.)

Návraty k futbalovej jeseni - súťaže LFZ (X.)

Ján SvrčekŠport29.12.2023

Futbalisti TJ Tatran Liptovské Revúce v ôsmej lige zimujú na 8. mieste so 14 - timi bodmi (4 víťazstvá - 2 remízy - 6 prehier). "Spokojní sme tak asi na päťdesiat-šesťdesiat percent. Mohlo to byť aj lepšie," skonštatoval predseda tamojšej "koženej" Michal Saniga.

Prvého trojbodového skalpu sa Tatran dočkal v 5. kole, keď uspel v Podturni (5:1). Potom ešte tri razy zaznel v jeho šatni víťazný pokrok. Mohol azda aj viackrát, lenže na domácom ihrisku mužstvo nebolo prorokom a z pätnástich možných bodov, vykopalo iba sedem. "Do súťaže sme vykročili s úlohe nováčika. Nepoznali sme dáko súperov, veď väčšinou ide o mužstva z okolia Liptovského Mikuláša. Netajím, mrzia nás niektoré straty bodov. V domácom stretnutí s Hubovou, ktoré sa skončilo 3:3, mužstvo dostalo dva veľmi lacné góly. V poslednom zápase vo Východnej sa zrodila zbytočná prehra 1:3, keď chalani zahodili šesť čistých gólových príležitostí. Štiavničke sme na vlastnom ihrisku doslova darovali tri body. My sme hrali, tlačili a oni párkrát ušli a skončilo to 0:3. V Prosieku (1:4) mužstvo v rozpätí jedenásť minút trikrát inkasovalo a bolo vymaľované. Inak išlo o vyrovnanú partiu. Tiež treba uviesť, že veľakrát kolektív nebol kompletný. Neraz museli zaskakovať aj mladí, neskúsení chlapci. Takmer každé kolo, obrana nastupovala v inom zložení," analyzoval doterajšiu časť sezóny M. Saniga.

Vo domovskom stánku Liptovské Revúce utŕžili aj jednu poriadne štipľavú facku od lídra Liptovského Jána - 0:8. "Všetko, do čoho hostia kopli, skončilo v našej sieti. Ján je však jednoznačne najlepší tím v ôsmej lige," podotkol k debaklu revúcky funkcionár.

Čo sa týka dochádzky na "majstráky", došlo k menšiemu poklesu. "Na jar nebol problém vystriedať aj piatich hráčov, teraz zvyčajne len dvaja-traja sedeli na lavičke. Do mužstva sa však vrátili aj starší futbalisti, ktorí prišli občas pomôcť v domácich stretnutiach," vravel ďalej M. Saniga.

Z 24 dosiahnutých gólov sa o viac než polovicu postaral s 13 - timi nástrelmi Filip Mastiš, mladík, ktorý už má za sebou aj také futbalové adresy ako Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa a Tatran Liptovský Mikuláš. "Tých gólov mohlo byť aj viac, lenže asi štyri zápasy chýbal. No nemožno obísť ani fakt, že súperi sú na Filipa už dobre pripravení. Napríklad v Liptovskej Ondrašovej traja hráči boli stále vedľa neho," uviedol šéf Tatrana k potencii ťahúňa mužstva.

"Na konci by sme chceli byť o dve-tri miesta vyššie. Hlavne doma treba viac bodovať. Inak je to v pohode. Na posledný tím máme celkom slušný náskok," uzavrel Michal Saniga.

Foto: Michal Saniga

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia